15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

דוח הבוט של הר גוקס ווילי הושעה מ- WordPress

דוח התפרסם באופן מקוון המנתח את נתוני המסחר שהודלפו מההר גוקס. הדו”ח מראה כיצד שני בוטים לא רק השתמשו בהתנהגות משאבה וזריקה, אלא באופן מדאיג יותר הצליחו לסחור במחיר אפס.

הדו”ח, שמופיע ברשת כאן, נוצר על ידי סוחר אנונימי, שהקים את חשבון WordPress.com שהוזכר לעיל במיוחד עבור דוח זה, והוא הפוסט היחיד בבלוג.

פגוש את הרובוטים

בדצמבר 2013 החלו סוחרים (כולל המחבר) להבחין בתבנית מוזרה של מסחר:

“מספר אקראי בין 10 ל -20 ביטקוין יירכש כל 5-10 דקות, ללא הפסקה, לפחות חודש ברציפות עד סוף ינואר.”

הבוט הזה נודע בכינוי “ווילי” להר. סוחרי גוקס. המחבר הסביר כיצד ניתן היה לזהות את דפוס העסקאות שביצע ווילי עד שהחליטו לחפש אותו מהר המודלף. Gox יומני, ובוודאי שהתבנית חזרה עד ראשית היומן.

היומנים גילו כי הבוט משתמש במספר “UID” (מספרי זיהוי משתמש), וכי לכל חשבונות המשתמשים המדוברים היה קוד מדינה של “??”, שהיה ייחודי. זה היה בבירור “אקדח מעשן” שההתנהגות שנצפתה הגיעה ממקור יחיד, ולא היו אנשים שרק מבצעים את אותו דפוס של עסקאות. יתר על כן, כל העסקאות נפלו בטווח הדוק של ערכי BTC.

לסיכום, דפוס המסחר הלך כך:

  • נוצר חשבון
  • סחר מדולר לביטקוין נעשה בסכומים ספציפיים
  • זמן קצר לאחר מכן נוצר חשבון חדש.
  • מספרי ה- UID היו גבוהים בהרבה מהמשתמשים הרגילים.

בנוסף לווילי, ביומני הדליפה עולה כי היה עוד בוט מסחר (כפי שמוסבר על ידי דפוסי המסחר) עם קבוצה גבוהה במיוחד של מספרי זיהוי משתמשים. המחבר מכנה את הבוט הזה “מרקוס”. זה היה פעיל במשך 8 חודשים, אך הפסיק לסחור רק 7 שעות לפני שווילי התחיל את פעילותו. זה, אומר הכותב, סיבה לחשוד שהם הופעלו על ידי אותה צד. לחשבונות המשתמש המשויכים למרקוס היה קוד מדינה המקביל לטוקיו (יפן), שם גם הר. גוקס עצמו הוא

המחבר גילה כי כל העסקאות של מרקוס עוקבות אחר עסקאות של משתמשים רגילים, וכי לכל אחת מהעסקאות שלה סכום דולר זהה לחלוטין למסחר הקודם, אך הם היו בערכי ענק של ביטקוין. המחבר משער שמרקוס קנה כמויות גדולות של ביטקוין מבלי לבזבז שום דבר, ורק מילא את ערך המסחר הקודם. בלי קשר, מרקוס בוודאי לא שילם את שער השוק עבור היקפי הביטקוין שקנה.

בסופו של דבר, מרקוס מכר 31,000 BTC (שנרכשה ללא תמורה או לכל היותר סכום טריוויאלי של דולר), תמורת כ -4 מיליון דולר. לאחר מכן רכשה באופן חוזר עוד 15,000 BTC.

ספירת העלויות

מהיומנים שהודלפו עולה כי ווילי הוציאה 112 מיליון דולר לרכישת כ -270,000 ביטקוין, שרובם נרכשו בנובמבר 2013. זו, לטענת הכותב, הסיבה הבולטת לכך שמחיר הביטקוין עלה כל כך הרבה בשנת 2013; הרבה יותר מהשקעות סיניות, הסרת סילקרוד ודיונים מסחריים בניו יורק. בתמיכה לכך, עסקאות בוט אלה חופפות לעלייה בערך הביטקוין בהר גוקס. בנוסף, מרקוס צבר כ -300,000 BTC ו -4 מיליון דולר (ארה”ב) לאורך כל היסטוריית המסחר שלה. זה נותן סכום כולל של כ -570,000 BTC.

מי לא יודע?

כל העשויות הלא נכונות המדווחות כאן היו יכולות להיעשות בקלות על ידי האקר, או על ידי מישהו בתוך הר. גוקס. אין ספק שכל הראיות כולן נסיבתיות. עם זאת, דו”ח ווילי מסביר דבר נוסף שמפנה את האצבע לעבר הר. גוקס עצמו:

הראיה הבאה אולי יותר משכנעת. במשך כמה חודשים בשנת 2013 היו שתי גרסאות של יומני מסחר במאגר הנתונים שהודלף: יומן מלא ויומן אנונימי עם הסרת חשיפות משתמש וקודי מדינה / מדינה. בחודש אפריל 2013, היה קובץ.zip שהכיל יומן אנונימי כזה – זו ספקולציות, אך ייתכן ששימוש אחד זה היה לשלוח לרואי החשבון / המשקיעים כדי להציג כמה פנימיות. לאחר בדיקה מדוקדקת יותר, מתברר שהגרסאות המלאות והאלמוניות של כל היומנים שונות זו מזו בשתי דרכים, ורק בשתי דרכים: 1. חשיפות משתמש וקודי מדינה / מדינה מוסרים. 2. מזהה המשתמש החיצוני של מרקוס (698630) שונה למספר קטן (634), וערכי “כסף” קבועים ומשונים מתוקנים לערכים הצפויים. פרט מעניין: מרשימת החשבונות שהודלפו לשנת 2011, למשתמש עם מזהה 634 יש שם משתמש “MagicalTux”.

טוויסט בעלילה

כדי לבלבל את כולנו עוד יותר, חשבון הוורדפרס שאירח את דוח ווילי “הועבר לארכיון או הושעה” עקב הפרות של תנאי השירות של Wordprss..

20140527-181900-65940383.jpg

עדכון: הדוח הוחזר על WordPress.com

Previous Post
מדריך תוכנה ל- SoftGamings
Next Post
بنك الاحتياطي الفيدرالي في بوسطن ينشر بحثًا عن البيتكوين