15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Blockchain ו- IoT: נישה חדשה לעסקים

הזדמנויות עסקיות של Blockchain ו- IoT

לאורך ההיסטוריה היו חברות שנכשלו וחברות שגשגו. היו גם חברות שבחרו להיצמד לאותן שיטות מיושנות כאשר אחרים חידשו. בעוד שהיו חברות רבות שהצליחו בקסם העולם הישן שלהן, חברות אחרות נפלו בדרך.

שינוי משפיע על החדשות

בפברואר 2009, The Rocky Mountain News בדנבר, קולורדו, סגר את שעריו בפעם האחרונה. היה זה חודשיים מבייש 150 שנה להיווסדה, אך היא לא הצליחה למצוא קונה לעיתון. לכן זה נסגר. פחות משלושה חודשים לאחר מכן, העיתון העתיק ביותר באריזונה “אזרח הטוסון” הלך בעקבותיו. גורלים אחרים סבלו מגורל דומה. בין השנים 2000 ל 2014, הכנסות המודעות בעיתונות המודפסת צנחו מיותר מ -60 מיליארד דולר לכ -20 מיליארד דולר.

פרסומים רבים החליטו לעבור לרשת ולהמשיך לנהל את עסקיהם בפורמט מקוון בדרגות הצלחה שונות. בשנת 2016 עשה זאת גם העצמאי, אחד העיתונים הגדולים בבריטניה. ההנהלה ראתה שעתידם של אמצעי החדשות טמון בשקעים דיגיטליים ופעל בהתאם. כך הצליח העצמאי להישאר רלוונטי.

שינוי השפעות על תקשורת סלולרית

סיפור דומה ניתן לראות בענפים אחרים. סמארטפונים הם דוגמה טובה לתעשייה שהשתנתה ממש לנגד עינינו תוך מספר שנים. רובנו זוכרים את ה- Blackberry, אך לא רבים מאיתנו עדיין מחזיקים אחד כזה. חלקה של בלקברי בשוק הטלפונים החכמים צנח בין השנים 2009 ל -2016, והותיר את החברה עם נתח שוק של 0% למעשה. הסיבה העיקרית לכך הייתה העקשנות של החברה לשמור על מקלדת במקום לעבור לטלפון עם מסך מגע מלא.

אנו יכולים לראות כאן מסר עקבי – עסקים שלא מצליחים להשתנות עם הזמן נוטים להישאר מאחור. כיום פריצות דרך טכנולוגיות שונות משפיעות על השוק באופן דומה. תנועות אלה מציבות חברות באותו סוג של מצוקה: הן יכולות להמשיך לרוץ כפי שהיו עד כה או לשנות עם הזמנים..

בלוקצ’יין: השינוי החדש?

Blockchain היא אחת מאותן טכנולוגיות שמשנות במהירות את אופן הפעולה שלנו ברמות שונות. נכנס יותר מימון ICOs בארבעת החודשים הראשונים של 2018 מאשר בשלמותה של שנת 2017. החל מענקיות פיננסיות כמו J P Morgan, דרך חברות ספנות איקוניות כמו MAERSK, וכלה במדינות לאומיות כמו אסטוניה, בלוקצ’יין מאומץ בכל הלוח, ומסיבה טובה. ענקיות רבות בתעשייה, חברות טכנולוגיה ומשקיעים בוחנות בלוקצ’יין ומנסות למצוא דרכים לשלב אותו בארגונים או במודלים העסקיים שלהם..

האינטרנט 3.0

בגלל הביקוש הרב לטכנולוגיה, פרויקטים רבים כמו Fusion, Ark ו- COMIT שואפים להפגיש כמה רשתות בלוקצ’יין ולבנות מרחב מקושר יותר – דבר שרבים מכנים אינטרנט 3.0. אם יצליח, זה יכול ליצור שינוי פרדיגמה משמעותי בעולם הדיגיטלי, ולהעביר אותנו לעידן חדש של שיתוף נתונים ותקשורת.

בלוקצ’יין ו- IoT

תעשייה אחת שיכולה באמת להפיק תועלת משילוב כוחות עם בלוקצ’יין היא האינטרנט של הדברים. Blockchain מציעה לפרויקטים של IoT שורה שלמה של יתרונות בכל הנוגע לאבטחה, שיתוף נתונים, ביזור ועוד. יישור קו עם בלוקצ’יין פירושו שחברות IoT יכולות להיות חלק מהתנועה הגדולה הבאה, דבר שמשקף מקרוב את העלייה המטאורית שלהן. אך עד כה, פרויקטים המציעים פונקציונליות מקיפה בין השניים מוגבלים. אז מה מעכב את השילוב החזק הזה?

מה מפריד ביניהם?

היו מאמצים לשלב בלוקצ’יין ו- IoT. פרויקטים מסוימים כמו IOTA שואפים להפגיש את שניהם, אך הם מונעים על ידי כמה נושאים. חומרה היא אחת מאותן נקודות הדבקה העיקריות שמעכבות את הפרויקטים הללו. טכנולוגיית הבלוקצ’יין במתכונתה הנוכחית דורשת אנרגיה רבה להפעלה, הודות למנגנוני הקונצנזוס הנוכחיים שהיא משתמשת בעסקאות מאובטחות ושומרת על הפנקס המבוזר. דרישות אנרגיה גבוהות לשמיים אלה יוצרות צורך בחומרה נוספת בעת החלת הטכנולוגיה למכשירי IoT. זה מייקר את התהליך ומשתמש בזיכרון המכשיר ואפילו ביכולת המחשוב.

זו בדיוק הסיבה שפרויקט בשם IOTW מתמודד עם נושא זה באמצעות גישה אחרת. פרויקט זה ישתמש בבלוקצ’יין הייחודי שלו, יחד עם גישה חדשנית לכרייה, כדי לעקוף את נושא החומרה ולהפוך את שילוב שתי הטכנולוגיות לחלק יותר.

פרוטוקול קונצנזוס חדש

IOTW משתמש במנגנון קונצנזוס חדש בשם Proof of Assignment, שמשתמש בהרבה פחות אנרגיה מאשר דגמי בלוקצ’יין אחרים והוא גם הוגן יותר. הכורים נבחרים על סמך זמינות ותיעוד עבר, ולא על בסיס כמות ההימורים או כוח הכרייה שלהם. בשל דרישות אנרגיה נמוכות משמעותית, המודל של IOTW אינו דורש חומרה נוספת, כך שקל להריץ צומת, להוריד נתוני בלוקצ’יין ולכרות בלוקים חדשים במכשיר IoT קטן. זה גם הרבה יותר ידידותי לסביבה. מכיוון שהוא מציע פיתרון מעשי וידידותי למשתמש, יתכן ש- IOTW תוכל לגשר על החלוקה ולחבר את ה- IoT עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין, ולהביא ערך מוסף למכשירי IoT ולהשאיר אותם בחוד החנית של הטכנולוגיה החדישה..

שיפור מתמיד

חשוב שחברות ישתפרו כל הזמן במקום למצוא נחמה במה שהם כבר יודעים. חדשנות נוטה להשפיע על עזרה לכל מי שמקבל אותה, בעוד שהיא מסירה את מי שלא. יש מגוון רחב של הזדמנויות שחברות שונות יכולות לנצל. יש לבחון תהליכים כל הזמן, ולהתייחס ברצינות לטכנולוגיות חדשות. ל- Blockchain יש פוטנציאל לשבש את הכל כמעט כמו שעשה האינטרנט בשנות ה -90. יש להתייחס אליו ברצינות ולשקול בזהירות על ידי כולם, במיוחד כשמדובר באפשרות לשלב אותו עם טכנולוגיות חדישות אחרות כמו IoT.

Previous Post
מלחמת אזרחים בביטקוין: לגיטימיות היא הקורבן הראשון
Next Post
1xBit Casino مراجعة