15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

האם העולם באמת זקוק לאינטרנט של אילון מאסק?

אילון מושק spacex

בסוף 2016 פיתח אילון מאסק, מייסד פרויקט SpaceX, טכנולוגיה שתוכל לספק אינטרנט בכל מקום בעולם. הוא מתכנן ליצור חיבור מהיר עולמי של עד 1 ג’יגה-בייט לשנייה באמצעות אינטרנט ‘חללי’ המועבר ממסלול כדור הארץ. SpaceX ביקשה מוועדת FCC אישור להקיף 1600 לוויינים כצעד ראשון, עד 2 825 לוויינים תוך 6 שנים מתחילת הפרויקט ולמעלה מ 12,000 לוויינים עד 2027.

איפה הם עכשיו?

החל מאפריל 2018 השיקה החברה לוויין ניסוי – פלקון 9 – שייבדק במסלול במשך 2-3 החודשים הקרובים. החללית המודרנית הראשונה תושק השנה. מאסק קובע כי האינטרנט העולמי לא יעבוד בפועל עד אמצע העשור הבא.

החברה שורפת מיליארדי דולרים וסובלת הפסדים עצומים; ואם זה לא מתחיל להרוויח, הסיכון לפשיטת רגל הוא ממשי. ביטולים רבים של שיגורי רקטות, טעויות בחישובים ושמועות על פשיטת הרגל הקרובה של טסלה החזירו את התפתחותה של SpaceX למשך מספר שנים..

מאז הצטרפותה לבורסה בשנת 2010, הוציאה טסלה למעלה מ -10 מיליארד דולר – סכום גדול במיוחד עבור חברה ציבורית בסדר גודל כזה, לדעתו של טוני סקקונאגי, אנליסט ברנשטיין שצוטט בוול סטריט ג’ורנל. אילון מאסק מפתח כמה פרויקטים בו זמנית, ואולי בגלל זה אף אחד מהם לא הושלם – אילון פשוט לא מרוכז מספיק בפרויקט אחד.

בעיות יישום

מסלול סביב 12,000 לוויינים בסך הכל אינו משימה קלה. חברת SpaceX השיגה אישור מנציבות FCC להשיק לווייני ניסוי בשנת 2018.

לפרויקט יש כמה בעיות מרכזיות:

  • ראשית, רוב הלוויינים טרם נבנו. מהיכן יגיע הכסף לצבא שלם של חלליות?
  • שנית, מספר לוויינים זה במסלול יזהם מאוד את החלל החיצון. מאסק אומר כי הלוויינים ישלחו חזרה לכדור הארץ בתום חיי השירות שלהם.
  • שלישית, לא הושג הסכם עם איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי. כל הניסיונות עד כה הסתיימו בכישלון.

עלות גבוהה של יישום הפרויקט

ההשקעות ב- SpaceX הגיעו ל -10 מיליארד דולר עד 2015. אך בשנת 2018, ההשקעות נשמרות בסוד, אם כי על פי נתונים לא מאושרים, הן הגיעו ל -75 מיליארד דולר. עם זאת, הפרויקט עדיין לא עבר משלב הבדיקה. זה גורם לאנשים להטיל ספק בקיומו העתידי של SpaceX ובצורך בפתרונות חדשים ונועזים יותר.

פרויקט Wi-Fi עולמי חדשני חלופי

SpaceX היא לא החברה היחידה בעולם שמציעה פתרון לאינטרנט גלובלי בחינם. Wi-Fi עולמי הודיעה לאחרונה על פיתוח שירות Wi-Fi מבוזר, באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין. הפרויקט יושם במלואו בשנתיים הקרובות.

הפרויקט מבוסס על רשת בינלאומית של נתבים, כולל מקומיים. כל בעל נתב יכול להפיץ Wi-Fi בחינם על ידי מתן גישה לאורחים למשתמשים אחרים ולהרוויח קריפטוגרפי. משתמשים רשומים צופים במודעה קצרה כשהם מחוברים לאינטרנט ואז משתמשים בה בחינם. בתמורה, בעלי ציוד מרוויחים מטבעות קריפטוגרפיים, שאותם ניתן להמיר בכל מטבע בעולם. מפרסמים מגיעים לקהלי היעד שלהם בעלות אופטימלית.

העולם העולמי

במה זה שונה מהפרויקט של אילון מאסק?

הפרויקט יוצר מודל חדש של Wi-Fi המבוסס על נתבים פרטיים קיימים שכבר אוחדו על ידי פלטפורמת בלוקצ’יין אחת. השימוש בבלוקצ’יין מעניק רמה חדשה של אמון ושקיפות לכל הפעולות. בעלי כמעט כל נתב פרטי יכולים להתחבר לפלטפורמה ולהיות חלק מרשת Wi-Fi מבוזרת.

הצוות מאחור Wi-Fi עולמי בעל ניסיון רב בפרויקטים המבוססים על Wi-Fi, עם שתי חברות מצליחות הממשיכות להתפתח בשוק האינטרנט. הראשונה היא Radius Wi-Fi, מערכת המספקת פתרונות נקודה חמה של Wi-Fi עם זיהוי משתמשים משולב על בסיס מנוי. הפרויקט השני הוא Adrenta, פלטפורמה להקמת קמפיינים פרסומיים אוטומטיים ברשתות Wi-Fi ציבוריות. בשנת 2017 מספר מוקדי ה- Wi-Fi המעורבים בפרויקט זה גדל ב -784%, ב -80 ערים.

זמן מינימלי ועלות יישום

בניגוד ל- SpaceX, שייקח עשרות שנים להשלים את משימתו, Wi-Fi עולמי התוכנית תיושם באופן מלא תוך פחות משלוש שנים.

שלבי התפתחות:

  1. עד מרץ 2019 – תוכננו 3,000,000 נקודות תפקוד עם חיבור אינטרנט אלחוטי בכל רחבי העולם.
  2. עד דצמבר 2019 – 8,000,000 נתבים מחוברים יהיו זמינים למשתמשים.
  3. עד תחילת שנת 2021 – העולם כולו יצויד ב- Wi-Fi בחינם, עם יותר מ -20,000,000 נקודות חיבור המתוכננות.

סיכום

המהפכן Wi-Fi עולמי הפרויקט מציע לכולם את האפשרות לשתף את האינטרנט, ואנטנות מיוחדות אף פותחו כדי לשפר את איכות קבלת ה- Wi-Fi. נדרשים הרבה פחות זמן ועלויות נמוכות יותר ליישום הפרויקט. כל זה נותן חומר למחשבה: האם אנחנו באמת צריכים SpaceX? במיוחד מכיוון שכבר קיים פיתרון מוכן המאפשר למשתמשים רגילים להרוויח כסף כעת.

Wi-Fi עולמי כבר אסף מעל 17 מיליון דולר במהלך הטוקנסייל, שיימשך עד 18 במאי 2018 או עד שתגיע הגבול הקשיח של 25 מיליון דולר. בהתבסס על הכספים שנאספו עד כה, הצוות מוכן לפרוס את רשת ה- Wi-Fi העולמית ברחבי אירופה וברוב המדינות באזור אסיה..

Previous Post
תוכנית הביטקוין של מפלגת הפיראטים באיסלנד
Next Post
تحطمت كراكن و Poloniex بسبب DDoS؟