15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מלחמת אזרחים בביטקוין: לגיטימיות היא הקורבן הראשון

מלחמת האזרחים בביטקויןס

קהילת הביטקוין ירדה למלחמת אזרחים מן המניין. מעבר לחילוקי הדעות בין תומכי SegWit למחנה Bitcoin Unlimited – BU – רבים בקהילה איבדו את תחושת האדיבות שלהם. פוסטים של רדיט וטוויטר של אישים כמו ג’יהאן וו, מראים שכנראה הסכמה אמיתית כבר אינה אפשרות. במקום בשבוע האחרון, הקהילה הייתה עדה כיצד ניצול BU הפך לזריקה הראשונה במלחמת אזרחים בביטקוין. מלחמה זו הופכת במהרה ליותר לפוליטיקה ולגיטימציה מאשר למצוא פיתרון בר-קיימא לבעיות עסקאות באמצעות קונצנזוס אמיתי.

ההימור

כלי תקשורת רבים הזהירו בעבר מפני מלחמת אזרחים ביטקוין מתקרבת זו, אך כאשר כן, עדיין הייתה תקווה כי גם מחנות SegWit וגם מחנות Unlimited ימצאו בסיס משותף לפיתרון. התקוות האלה התנדפו כמעט. במקום זאת הקהילה מסתכלת כעת על מזלג קשה קרוב לפיצול כלכלה ששוויה כ -17 מיליארד דולר. הביטקוין הוא גם המטבע הקריפטוגרפי המקובל ביותר, המבוסס ביותר והיחיד שקשור באופן נרחב למיינסטרים. אפילו המותג שלו יקר יותר מזה של כל מטבע מטבע אחר שקיים כרגע. אלה ההימור במלחמת אזרחים בביטקוין והשחקנים שנתפסו בין הפלגים הלוחמים כבר מסתגלים לאפשרות של מציאות מפרכת אחרי המלחמה.

בורסות עיקריות מתאימות

כמו בכל מלחמה אחרת, עסקים, ארגונים ואנשים פרטיים מנסים לעיתים קרובות לשמור על נכסיהם שלהם. בעקבות ציוץ הניצול של Bitcoin Unlimited מאת פיטר טוד, 20 מרכזיות מרכזיות הצטרפו והודיעו כיצד הן יפעלו במקרה של מזלג קשה. חילופי דברים אלה יאפשרו לאנשים לסחור בשתי גרסאות הביטקוין בפלטפורמה שלהם. זו הדרך הפרגמטית ביותר להתמודד עם מלחמת האזרחים בביטקוין, ומשאירה את נושא הלגיטימציה בצד. עם זאת, זו אפשרות שרק השחקנים הגדולים ביותר יכולים לאמץ. עסקים קטנים ויחידים המרכיבים את תחתית הפירמידה בתוך כלכלת הביטקוין, יסבלו הכי הרבה, בדיוק כמו בכל מלחמת אזרחים אחרת..

הערות מזלג קשיח של ג'יהאן וו ביטקויןאלה ההערות שג’יהאן וו אמר בעקבות הודעת המזלג הקשיח מ -20 בורסות ביטקוין גדולות. מקור: Reddit.

מגן על כולם מההשלכות של מלחמת אזרחים בביטקוין

משתמשים נפוצים יוכלו רק לנטוש את כלכלת הביטקוין לחלוטין כדי להגן על עושרם. למעשה הם יהפכו לאלו המחפשים מקלט מהלחימה, ככל הנראה נוהרים למטבעות קריפטוגרפיים אחרים, ומחפשים אלטרנטיבה לגיטימית. אם וכאשר משתמשים קטנים יותר יתחילו לנטוש את כלכלת הביטקוין, מעשיהם יראו מה המשמעות של קונצנזוס אמיתי. Core ו- Unlimited מתרשמים שניהם שהם יכולים להמשיך ולהילחם בזה עד שמתגלה מזלג פוסט קשיח. כל אחד מהמחנות יכול היה למצוא את עצמו זוכה בניצחון פירורי ברגע שהאבק ישקע.

ניתן לחזות את מלחמת האזרחים בביטקוין ואת תוצאותיה

האינטרסים של המשתמשים הם בבסיס הנושא כאן. מזלג קשיח אולי לא משרת את האינטרסים של המשתמשים בכלל, במיוחד משום שאין להם בהכרח קול בעניין. כל מה שחשוב לשני המחנות הוא כמה בלוקים מאותתים על SegWit או BU, ואפילו עם זאת, הבעיה צריכה להיות ברורה בשני הצדדים. הנושא כבר לא נוגע לאיכות התכנות או ליעילות הפתרון. הנושא הוא על פוליטיקה, זה על ליבם ומוחם של משתמשי הביטקוין; מדובר בלגיטימיות. עם זאת, איתות חסימות יכול כבר להראות כי ההשלכות של מלחמת האזרחים בביטקוין צפויות.

חסימות איתות SegWitאחוז הבלוקים המסמנים איתות ל- SegWit החל מה -20 במרץ 2017. מקור: blockchain.info. חסימות איתות ביטקוין ללא הגבלהנראה כי יותר חסימות מאותתים על Bitcoin Unlimited – BU – מאשר על SegWit, אך זה עדיין לא מספיק כדי לטעון להסכמה. מקור: blockchain.info 20 במרץ 2017.

מקרה האת’ריום

המזלג הקשה של Ethereum עשוי לספק כמה תובנות לגבי האופן בו הפוליטיקה עשויה להתנהל לאחר מזלג קשה של bitcoin. לפני כעשרה חודשים, Ethereum התפצלה. אלה שהתנגדו לפתרון המזלג הקשה להתקפת DAO, הקימו את Ethereum Classic. בתיאוריה, הביטקוין יכול להגיע למצב דומה, אלמלא מידת התמיכה שיש לשני המחנות. כאשר Ethereum התגמל, כ 85% מהרשת הסכימו עם המזלג. זה כנראה קרוב לקונצנזוס כמו שכל אחד יכול לקוות לו. למרות שהמתנגדים נשארו עם קלאסיק, השווקים מראים כעת שכל הפסד כלכלי מהסכסוך בין קונצנזוס את’ריום למתנגדים היה זמני..

לא SegWit או BU לא יוכלו לגייס את התמיכה הדרושה למזלג כמו שעשה Ethereum. אף אחד מהצדדים לא יוכל לקבל תמיכה של 85% מהרשת. רבים היו אומרים כי הדוגמה של Ethereum אינה רלוונטית מכיוון ששתי הרשתות שונות במהותן. זה נכון למי שמתמקד בנושאים הטכניים, בקוד ובתכלית שממלאת כל רשת. מי שמתמקד בפוליטיקה יבין שההבדל בין קבלת תמיכה של 85% מהרשת לבין קבלת תמיכה של 65% בלבד ממנה, הוא משמעותי. מחלוקת זו נוגעת לסוכנות ולגיטימציה, ולא לגבי גודל בלוקים וקריפטוגרפיה.

שחקנים קטנים טוענים את כוחם הפוליטי

דרגות תמיכה משתנות בעניין מערכת הקונצנזוס. המשתמשים יגיבו בצורה שונה בתכלית לכל גרסה של כל נכס דיגיטלי שמצליח לאסוף את התמיכה של 85% מרשתו מאשר לכל גרסת ביטקוין שבקושי מצליחה להרכיב רוב פשוט. תוצאה של מלחמת אזרחים בביטקוין שתאלץ שחקנים קטנים לבחור בין הצדדים לעולם לא תהיה לגיטימציה שיש לביטקוין עכשיו. העובדה ששני המחנות במלחמת האזרחים הזו בביטקוין החלו לסחור בדוקרנים במקום להיות קשים לבעיה ורכים לאנשים, רק תשמש את הרחקת המשתמשים עוד יותר.

יכול להיות שזה מאוחר מדי לעצור את מלחמת האזרחים בביטקוין כעת, אך אף פעם לא מאוחר לתת לגנרלים המפקדים על הצבאות משני הצדדים, שהמשתמשים הנפוצים מודאגים באמת ממה שהם מטפלים בנושא. אף אחד לא צריך להעניק לאף צד את הלגיטימיות שהוא מבקש אם נטייתם למזלג קשה תצליח להרוס את הרשת כפי שאנו מכירים אותה. משתמשים נפוצים לא צריכים להשאיל את עצמם לחוסר ההיגיון של מלחמת האזרחים הזו בביטקוין. אם הזריקות הגדולות רוצות להדוף את זה, על המשתמשים הנפוצים מוטלת האחריות להעביר את אי הסכמתם, ואת החובה להיות קשה עם הבעיה ורכה על האנשים..

Previous Post
הפרדוקס של ביטקוין קאש פורק וניו-קומב
Next Post
الميزات الرئيسية لبرنامج الكازينو على الإنترنت