15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

תוכנית הביטקוין של מפלגת הפיראטים באיסלנד

תוכנית ביטקוין של מפלגת הפיראטים האיסלנדית

הבמה מוגדרת לבחירות מוקדמות באיסלנד. הבחירות ה -29 באוקטובר מתגלות כמבחנות מאתגרות עבור המפלגות המסורתיות, בייחוד לאחר הסכסוך בעיתוני פנמה. מפלגות שוליות כמו מפלגת הפיראטים האיסלנדית הליברטריאנית עשויות בהחלט לקצור את היתרונות של אי שביעות רצון ציבורית. אם לשפוט לפי פלטפורמת המפלגה של הפיראטים, הצלחתם באיסלנד עשויה להיות ניצחון של הביטקוין. המפלגה יכולה לשקול להפוך את הביטקוין לחוקי באיסלנד והיא גם מבטיחה לעסוק בדמוקרטיה ישירה יותר. שני הסיכויים הללו מעניינים חובבי ביטקוין ובלוקצ’יין, והם יכולים גם להביא יתרונות רבים לתושבי איסלנד.

הקשר בין איסלנד לביטקוין

אם מפלגת הפיראטים האיסלנדית תצליח בסקרים ובהמשך לדחוף את חקיקת הביטקוין יחד עם דמוקרטיה ישירה יותר, איסלנד תוכל לנצל את הפוטנציאל של 2 מתפקידי הביטקוין. בהיבט הביטקוין, האימוץ הרשמי של המטבע הקריפטוגרפי כמצע חוקי יכול להרחיב את פעילות כריית הביטקוין במדינה, ובמידה פחותה, עלול לשפר חלק מהחסרונות הכלכליים של איסלנד. באשר להיבט הטכנולוגי, לדמוקרטיה ישירה יכול להיות מרכיב בלוקצ’יין. המדינה יכולה אפילו להתנסות במושג דמוקרטיה נוזלית באמצעות מערכת בחירות המופעלת על ידי בלוקצ’יין. הראשון ברור יותר וניתן להשגה יותר מהשני, אך אין לשלול אף אחד מהם.

המקרה לביטקוין באיסלנדזה 20 שנה דולר ארה”ב: גרף ISK מראה עד כמה התנודתיות של כתר האיסלנדי היא. כלכלת איסלנד חושקת ביציבות מטבע, במיוחד בגלל אופי הייבוא ​​הדרוש לו. למטבע כמו ביטקוין יכולה להיות השפעה חיובית על בעיה זו, אך קנה המידה הוא נושא. צילום מסך באדיבות tradingeconomics.com

ביטקוין בכלכלת איסלנד

הטיעון הכלכלי של הביטקוין באיסלנד הוא די ישר. ישנם הרבה גורמים התומכים בטיעון הכלכלי לאימוץ מטבע זר של איסלנד. לכלכלת איסלנד היסטוריה של חוסר יציבות, אינפלציה גבוהה ותנודתיות במטבע. רבים הציעו כי איסלנד צריכה להיפטר מהקרונה – ISK – ובמקום זאת לאמץ את האירו, או אולי מטבע אחר כמו הדולר האמריקאי או הדולר הקנדי. אולם פעולה זו תוריד את השליטה הכספית מהמדינה ותפקיד אותה בידי בנקים מרכזיים זרים.

איסלנד לא צריכה להחליף את המטבע שלה כדי להתמודד עם כמה מהבעיות הכלכליות שלה. המדינה במקום יכולה להכשיר ואף לקדם את השימוש בביטקוין. יש הטוענים כי הביטקוין יכול להיות עוד יותר תנודתי מה- ISK, אך הוא במידה רבה דפלציוני, דבר שיהווה התפתחות חיובית מבחינת השליטה בתנודות האינפלציה. ביטקוין יכול גם לשמש להחלקת תנודות אגרסיביות בערך ה- ISK, מבלי למסור מדיניות מוניטרית לבנק מרכזי זר..

שליטה באמצעות יתרונות כריית ביטקוין

לאיסלנד יש גם הרבה מהמאפיינים הדרושים כדי להשתתף בשליטה המבוזרת ברשת הביטקוין. מיקום גיאוגרפי יחד עם יכולת ייצור אנרגיה מתחדשת מרשימה, מציבים את איסלנד בעמדה ייחודית ל’מנטה ‘חלק נכבד מהביטקוין בעולם. כריית ביטקוין אינטנסיבית באנרגיה באיסלנד תייצר פחות זיהום, תהיה חסכונית יותר באנרגיה – בגלל הטמפרטורות – וזולה יותר לביצוע. גם אימוץ ביטקוין וגם פעילויות כריית ביטקוין יכולים לסייע לאיסלנד לפתח את המערכת הפיננסית שלה עוד יותר.

דמוקרטיה ישירה באמצעות בלוקצ’יין

ככל שההצעה של מפלגת הפיראטים לעסוק במותג ישיר יותר של דמוקרטיה, בלוקצ’יין מציע הזדמנות נהדרת לעשות זאת. לא זו בלבד שהממשלה תוכל לראות את התוצאות של כל משאל עם באופן מיידי, אם היא תאמץ שיטת הצבעה של בלוקצ’יין, אלא היא גם תוכל לתת לאזרחי איסלנד אפשרות לשנות את קולותיהם. אם מפלגת הפיראטים האיסלנדית והדרג הפוליטי של איסלנד מתכוונים לחולל מהפכה בדמוקרטיה, הם יכולים להשתמש בבלוקצ’יין כדי לספק דמוקרטיה נזילה. פירוש הדבר במונחים רחבים כי אזרחים יוכלו לסגת מתמיכה במדיניות ספציפית גם אם הצביעו פעם בעד.

סיכויי הביטקוין של איסלנד

אין ספק ששימוש בבלוקצ’יין כאלמנט הטכנולוגי העומד בבסיס הפילוסופיה הדמוקרטית הבסיסית, הוא תרחיש מופרך. אך מערכת בחירות מבוססת בלוקצ’יין אינה. אם איסלנד תבחר ליישם הצבעה בבלוקצ’יין, היא כנראה תוכל להפחית את העלויות הקשורות לבחירות.

בכל הנוגע לאימוץ הביטקוין כמטבע שניתן להשתמש בו באופן מקומי יחד עם ה- ISK, ההצעה עשויה להיות אפשרות חביבה הרבה יותר לציבור מאשר הצבעה בבלוקצ’יין. זה התחום שבו מפלגת הפיראטים האיסלנדית צריכה להשקיע את ההון הפוליטי שלה, אם היא תרוויח מספיק ממנה במהלך הבחירות הקרובות.

קשה להיכנע לאידיאליזם ולחשוב שביטקוין יאומץ באופן נרחב באיסלנד או שהוא ייקח חלק משמעותי מהעסקאות שם אם הוא יהפוך למכרז חוקי. עם זאת אימוץ ביטקוין נותן לאזרחי איסלנד אפשרות לגדר את הסיכונים האינפלציוניים שלהם ולפתח מגזרים חדשים בכלכלתה. עבור אותם חובבי מטבעות קריפטו שאינם יכולים להצביע, יהיה מעניין לעקוב אחר תוצאות הבחירות הללו, למרות הכיסוי הבינלאומי הקטן. אחרי הכל, לא ליותר מדי מפלגות ליברטריאניות יש סוג כזה של הזדמנות פוליטית שיש לפיראטים באיסלנד כרגע.

לחץ כאן לבקר באתר הרשמי של מפלגת הפיראטים האיסלנדית

עדכון: מפלגת הפיראטים האיסלנדית היא כעת המפלגה השנייה בגודלה בפרלמנט בן 63 החברים עם 10 מושבים. תוצאה זו נופלת מ -19 המנדטים הצפויים שחלק מהסקרים הראו, אך זו עדיין תוצאה מרשימה. המפלגה שילשה למעשה את מספר נציגיה בפרלמנט האיסלנדי. אף על פי כן הרפורמות הגורפות שהבטיחה במהלך הבחירות עשויות לחכות. מפלגת הפיראטים אולי לא תוכל לגייס את התמיכה הדרושה להפיכת המכרז החוקי לביטקוין באיסלנד או ליזום רפורמות אחרות, אך התוצאה מרשימה והיא מסמנת שינוי בדעת הקהל..

Previous Post
מלחמת אזרחים בביטקוין: לגיטימיות היא הקורבן הראשון
Next Post
أكبر 5 عمليات احتيال بيتكوين في كل العصور