15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מה הם מטלות נייר? מדוע משטחים חשובים?

אם אתה אפילו מעודכן מרחוק על מטבעות קריפטוגרפיים, אז אתה בוודאי יודע שאחת הבעיות הגדולות ביותר בשוק הקריפטו נובעת מכך שרוב המטבעות הקריפטוגרפיים הם תנודתיים במיוחד..

לפני שנמשיך רחוק יותר, חשוב לציין כי אין דבר כזה מטבע יציב לחלוטין. למעשה, אפילו חלק מהמטבעות היקרים ביותר בעולם כמו הדולר, היורו וה- GBP נתונים לתנודות שונות. עם זאת, בדיוק כמו כל אדם בעל ידע פיננסי בסיסי יכול לומר לכם, התנודות הללו כה קטנות עד כי ניתן להשתמש בבטחה במטבעות המדוברים..

נכון לעכשיו, העולם נאבק בין היצמדות למטבעות המיינסטרים לבין אימוץ קריפטו אשר, אם נאמר את האמת, עדיין תנודתי מדי, לפיכך, די מעשי לשימוש המיינסטרים. זה בדיוק מה שמכונה “מטבעות הכוכבים” מנסים לשנות.

מטלות יציבות – הגדרה פשוטה

במילים פשוטות, stablecoin הוא מטבע קריפטוגרפי עם מחירים יציבים מאוד הנמדדים במטבע פיאט. הם משיגים הארקה יציבה זו על ידי היותם קשורים או קשורים ישירות לנכסים בעולם האמיתי כגון מטבעות טיפוסיים, ואפילו סוגים אחרים של נכסים כגון נפט או זהב..

בדיוק כמו מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, מטבעות חשמל משתמשים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. הם מתהדרים באותם יתרונות כמו רוב הקריפטוסים, כלומר הם מבוזרים ולא ניתן לשלוט בהם על ידי שום רשות או מוסד כלל-לאומי או מרכזי..

מקור: בינוני

מדוע מטבעות מטבעות חשובים?

תוכנן לשמש כיחידת חשבון ואפילו כחנות ערך (דבר שרוב הקריפטוסים נאבקים בו), קל מעט להבין מדוע מטבעות מטבעות יכולים להשפיע משמעותית על שווקי העולם. יש כאלה שאף מאמינים שמטבעות יציבים הם ההבנה האמיתית של מה טכנולוגיית הבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מסוגלים.

הסיבה לכך היא כי יציבות (היעדר תנודתיות) חשובה להפליא לכל מטבע, לא רק למטבעות קריפטוגרפיים. התנודתיות הופכת את המטבעות ללא אמינים, ובמקרה של מטבעות קריפטוגרפיים, זה כנראה האתגר הגדול ביותר שמונע למעשה אימוץ מיינסטרים.

מקור: Hacker Noon

כדי לשים את הכל בפרספקטיבה, מטבע-מטבע מושלם יצטרך להשיג שלושה מאפיינים של מטבע: לפעול כמדיום חליפין, להיות מסוגל לאחסן ערך, לשמש כיחידת חשבון..

בקיצור, היא תצטרך להיות מסוגלת לאפשר למשתמשים שלה לסחור ללא בעיות, היא תשמור על עושר בצורה מהימנה לאורך זמן, והיא תשמש כיחידה להגדרת והשוואת ערכי שוק. כנראה שהתכונה החשובה ביותר של מטבעות מטבעות הינה היא היכולת שלהם לפעול מאוד כמו שמטבע פיאט היה נוהג, וזה לבד מספיק בכדי להביא ערך לכמעט כל פרויקטים של משטחי מטבע..

תאר לעצמך שאתה סוחר וקיבל תמורת שירותך תשלום קריפטו בתמורה לשווי X $. אם הקריפטו האמור יפחת מחר ב -30%, אז תקבל הרבה פחות משווי השירות שלך. כך גם לגבי לקוחות המשתמשים בקריפטו כדי לשלם עבור שירותים. מה אם מחיר הקריפטו יעלה ב 50% נכון כשרציתם לשלם לסוחר עבור שירות ספציפי?

זו הסיבה שמטבעות הימים הם כנראה אפשרויות הקריפטו הטובות ביותר, עבור סוחרים וסוחרים “לא הארדקור” לפחות.

חובב קריפטו כלשהו עשוי להיות מופתע לשמוע שיש, למעשה, קטגוריות שונות של מטבעות.

סוגי מטבעות שכבה

ישנם שלושה סוגים של מטבעות מטבעות: מטבעות מאובטחים פיאטיים, מטבעות מטורפים מבוטחים בקריפטו ומטבעות מטבעות שאינם מבוטחים.

מקור: Hacker Noon

מטבעות מטבעות מבוטחים של פיאט הם אלה שמגובים במטבעות עתודות פיאטיים טיפוסיים כגון דולר ואירו. זהו סוג הפאבללים הפופולרי והיישר ביותר. החיסרון העיקרי של סוג זה של stablecoin הוא העובדה שהוא דורש נוכחות של צד שלישי או רשות מרכזית.

מטבעות מטבעות מבוטחים בקריפטו מגובים במטבעות קריפטוגרפיים. כפי שאפשר לדמיין, סוגים אלה של מטבעות נייר הם ככל הנראה הסוג ה”מסוכן “ביותר של מטבעות מטבעות, שכן המטבעות הקריפטוגרפיים שמייצגים את יציבות המחירים בהם הם עדיין תנודיים, כאמור בתחילת מאמר זה. סוגים אלה של מטבעות שכבה פגיעים מאוד לנוכח אירוע “ברבור שחור”. בקיצור, אם הנכסים המגבים אותם הופכים לחסרי ערך, הם הופכים לחסרי ערך גם כן.

זה מביא אותנו אל מטבעות היצירה הלא מבוטחים שמגובים ב”שום דבר “. אפשר לומר שהם מגובים בציפייה שהם יכולים לשמור על ערך מסוים ותו לא. במקום זאת, היצע והיציבות המחירים שלהם נשלטים על ידי אלגוריתם חוזים חכם. חוזים חכמים אלה מתרחבים ומתכווצים באופן אוטומטי על מנת לשמור על מחיר יציב המטבעות האמור.

נכון לעכשיו, אין כל כך הרבה פרויקטים של stablecoin. כמה מטבעות הכוכבים הפופולריים ביותר הם לִקְשׁוֹר (USTD), TrueUSD (TUSD), MakerDAO (MKR), ו הייבן (HVN). Tether מתגאה במנת יתד של 1 ל -1 מול הדולר. שער ההמרה הוא USD 1 Tether ל -1 $. במקרה של MakerDAO, כל “דאי” שווה $ 1 דולר. TrueUSD הוא דוכן מטבע מלא בגיבוי דולר ארה”ב עם שיעור ביטחונות של 100%.

בהתחשב בכל מה שנאמר, די ברור שיש למטבעות מנורות יתרונות וחסרונות

יתרונות וחסרונות של מטבעות שכבות

אחד היתרונות העיקריים של מטבעות הימים הוא העובדה שהם מציעים יציבות למטרות מסחר. הם ידועים לשמצה גם בכך שהם מבטיחים מעט שקט נפשי למחזיקים ולסוחרים כאחד. ראויה לציון גם העובדה שניתן לחסל מטבעות נוחים הרבה יותר במקרה של כישלון בשוק מאשר מטבעות קריפטוגרפיים אופייניים. לבסוף, למרות שהם אינם מושלמים ביחס ליציבות, הם מציעים הגנה מפני תנודתיות קיצונית.

לרוע המזל, מטבעות שכבות מגיעים גם עם סדרה של חסרונות. בשל אופיים, מטבעות מטבעות נוטים להיות מרוכזים יותר בהשוואה לעמיתיהם הקריפטו האופייניים. נראה כי כל סוגי מטבעות ההשפעה מושפעים מאוד מתופעה המכונה “בעיית אורקל הבלוקצ’יין”. לבסוף, מטבעות שכבים נוטים יותר למניפולציה (גם מניפולציה באספקה ​​וגם מניפולציה בשוק הקריפטו).

סיכום

העתיד של מטבעות שכבות הוא לא מאוד “יציב”, מכיוון שאין באמת שום אפשרות לדעת אם מטבעות שכבות יראו אימוץ מיינסטרים. עם זאת, המושגים העומדים מאחורי מטלות נייר הם ללא ספק מעניינים מאוד, והיתרונות שהם מביאים הם באופן מוחשי.

כך או כך, הבעיה הנוכחית הגדולה ביותר עם מטבעות מטבעות היא לא רמת האימוץ שלהם, אלא העובדה שעדיין אין מטבע יציב שאינו פוגע בביטחון ובביזור כדי להשיג את מטרתו..

Previous Post
חיזוי מחיר Bitcoin, Ethereum ו- Ripple ביוני 2020
Next Post
كيفية شراء البيتكوين باستخدام Coinbase | دليل المبتدئين