15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מה זה MetaMask ואיך זה עובד

כאשר רוב האנשים חושבים על ארנקי קריפטו באופן כללי, הם ממעטים לשייך סוג זה של תוכנות לתוספי דפדפן. כשפורסמה לראשונה ביולי 2016 על ידי שני מפתחים בשם אהרון דייוויס ודן פינליי, MetaMask הצליחה לשנות תפיסה זו מכיוון שהוכיחה כי הרחבות דפדפני הארנק הן דבר..

מה זה MetaMask?

בקצרה, MetaMask הוא ארנק Ethereum נגיש מאוד בין דפדפנים, שלא רק מאפשר להתחבר לבלוקצ’יין Ethereum, אלא גם לאחסן, לשלוח ולקבל גם אסימונים של ERC-20. בדרך כלל משתמשים ב- MetaMask ב- גוגל כרום, אך הוא זמין גם עבור דפדפנים פופולריים אחרים כגון אוֹפֵּרָה, פיירפוקס, ו אַמִיץ.

כיצד עובד MetaMask?

על ידי אינטראקציה עם הבלוקצ’יין של Ethereum, הארנק מאפשר לך גם להשתמש ב- dApps שונים של Ethereum ישירות בדפדפן המחשב שלך. מכיוון שבדרך כלל דפדפנים מחוברים לאינטרנט, MetaMask נחשב לארנק חם. כך או כך, הארנק לא דורש כניסה, והוא אינו שומר את המפתחות הפרטיים שלך בשום שרת. במקום זאת, המפתחות שלך נשמרים באופן מאובטח ב- Google Chrome (או בתיקיה הראשית של הדפדפן הנתמך) עם הגנה על סיסמה.

אם זה נשמע קצת מבלבל, ראוי לציין כי MetaMask תוכנן במיוחד מתוך מחשבה על נוחות. זה לא משנה את האתר שבו אתה מבקר כרגע, זה רק מספק דרך מהירה לאחסן אסימונים של ETH ו- ERC-20 או ליצור אינטראקציה עם רשת Ethereum מבלי לצאת מחלון הדפדפן..

MetaMask עושה שימוש ב- JavaScript על מנת להזרים אובייקט web3 לדף בו אתה מבקר כעת. לאחר ההתקנה, התוסף יוצר קמרון מקוון (הארנק שלך). במהלך התקנתו, תתבקש לאחסן את מילות הזרע אשר ישמשו לשחזור הארנק שלך במקרה שהדפדפנים שלך קורסים או שיהיה צורך להתקין אותם מחדש..

תכונות MetaMask

בתחילת סקירה זו הזכרנו כי MetaMask זמין למספר דפדפנים, העובדה שהוא מאפשר למשתמשים לפתח ולגשת ל- dApps שונים, ולעובדה שהוא תומך ב- ETH ובכל אסימוני ERC-20. עם זאת, לארנק יש הרבה יותר מה להציע.

אחת התכונות השימושיות ביותר היא העובדה ש- MetaMask מאפשר לך לקנות את’ר ללא יותר מכמה לחיצות עכבר. הארנק מתגאה באינטגרציה עם Coinbase ו- Shapeshift, שתיים ממרכזיות הקריפטו הפופולריות ביותר.

מכיוון שאת’ריום מסתמך על GAS, MetaMask מאפשר לך להתאים אישית את מגבלת ומחירי ה- GAS. בקיצור, MetaMask מקלה עליכם בתשלום עמלות מותאמות אישית עבור עסקאות ברשת את’ריום.

הארנק כולל גם תמיכה בשפות שונות, בהתאמה למעמד האת’ריום של פרויקט מבוזר. נכון לעכשיו, הוא מציע תמיכה ב- 18 שפות שונות.

עמלות MetaMask

MetaMask גובה עמלות בהתאם למחיר ה- GAS שלך. מחיר ברירת המחדל עבור עמלות הוא איפשהו בסביבות 21 GWEI. הרעיון העיקרי הוא לעקוף את מחיר הגז ולא את נפח הגז.

כיצד להשתמש בארנק MetaMask?

ההפעלה וההפעלה של MetaMask במחשב שלך אינה קשה כלל. לצורך מיני מדריך זה, אנו נשתמש בגוגל כרום כדפדפן המיועד. התחל בהתקנת התוסף MetaMask מחנות האינטרנט של Chrome. במהלך התקנתו, תתבקש לספק סיסמה המשמשת להצפנת הנתונים שלך.

השלב הבא כולל התייחסות לביטוי השחזור בן 12 מילים המוצג. חשוב לאחסן את ביטוי הזרע הזה בצורה מאובטחת מכיוון שזו הדרך היחידה לגבות את כספיך במקרה שמשהו ישתבש.

לאחר התקנת הארנק תוכלו להעביר כספים. לשם כך, עליך להשיג את כתובת MetaMask ולהוסיף אותה בשדה “לכתובת”.

האם MetaMask בטוח?

למרות שמטא-מסק הוא אכן ארנק “חם”, הוא ארנק מאוד מאובטח. MetaMask מצפין את הסיסמה ואת ביטוי הזרע שלך. שים לב שהמפתחות הפרטיים שלך אינם שמורים בשום שרת (אלא בדפדפני המחשב שלך).

הארנק זמין רק לדפדפנים הטובים ביותר הקיימים כיום בשוק, מה שאמור להיות גם נקודה נוספת טובה מאוד לביטחון. למרבה הצער, ל- MetaMask אין יכולות אימות דו-גורמי ויכולות חתימה מרובות. לבסוף, המשוב מהקהילה הוא חיובי מאוד, מה שהופך אותו לארנק אמין.

מילים אחרונות

למרות שזה אולי נראה כמו בחירה מוזרה בהתחלה, MetaMask הוא, למעשה, ארנק ETH אמין ומאובטח ביותר. מאז השקתו, היה לו חלק ניכר מהמחלוקות עם אנשים שונים שהפסידו את כספם. עם זאת, נראה כי הצוות שעומד מאחורי הפרויקט לוקח את כל זה ברצינות רבה והארנק הפך טוב יותר עם הזמן.

זו גם אחת האלטרנטיבות הנגישות והידידותיות למשתמש בשוק, שממליצה עליה כבחירה ראשונה גם למתחילים..

Previous Post
(חלק ד ‘) כיצד ואיפה לקנות EOS (EOS)
Next Post
1xBit: المراهنات الرياضية عبر الإنترنت لأصحاب العملات المشفرة