15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

סקירת Zcash: דברים שכדאי לדעת לפני השקעה ב- ZEC

מה זה זקש?

זקש הוא קריפטו ממוקד פרטיות שהושק באוקטובר 2016 על ידי צוות מפתחים בולט, כולל הקריפטוגרף הבולט זוקו ווילקוקס (מייסד ומנכ”ל) ורבים מהיזמים המקוריים של פרוטוקולי Zerocoin ו- Zerocash.

ל- Zooko Wilcox מעל 20 שנות עבודה בתחום הצפנה, סטארטאפים ואבטחת מידע.

צוות Zcash הצהיר כי הם שואפים “לקבוע סטנדרט חדש לפרטיות באמצעות קריפטוגרפיה פורצת דרך”. כדי להשיג זאת, הצוות לקח את הטכנולוגיה של ביטקוין של מטבע קריפטו עמית לעמית המבוסס על בלוקצ’יין קוד פתוח ומיזג אותו עם יישומים המתמקדים בעסקאות פרטיות..

Zcash משתמש בבניית אפס הוכחה הידועה בשם zk-SNARKs. אלה מאפשרים לשני משתמשים להעביר מידע ביניהם מבלי למסור את זהותם. בעוד שבלוקצ’יין של ביטקוין מתעד את המשתתפים בעסקה, כמו גם את הסכום שלה בהתאמה, הבלוקצ’יין של Zcash מציג רק שהתרחשה עסקה, לא אילו צדדים היו מעורבים או מה הסכום.

היזמים המעורבים התחילו את פרויקט Zerocoin לשיפור בעיות האבטחה של הביטקוין. הפרוטוקול שלהם איפשר להמיר ביטקוין לאפסים, שהציע גם רמה גבוהה יותר של אנונימיות על ידי מיסוך מהיכן התשלום הגיע. הפרוטוקול הציע פטריות רבה מאחר שמשתמשים הורשו להתפצל או לחילופין למזג אפסים, וגם להמיר אותם חזרה לביטקוי..

מכיוון שפרוטוקול Zerocash מעניק למשתמשים את היכולת להסתיר את השולחים והנמענים המעורבים בעסקאות ואת הסכום שנשלח, הטכנולוגיה יכולה להיחשב אנונימית, אם כי צוות Zcash נמנע מלתאר את הטכנולוגיה החדשה ככזו..

טֶכנוֹלוֹגִיָה

הטכנולוגיה הבסיסית של Zcash המאפשרת את אפשרות הפרטיות שלה היא ה- zk-SNARKs. זה מתפקד באמצעות ‘הוכחות אפס ידע’. הוכחות אפסות-ידע מאפשרות לשני צדדים לאמת ולהעיד את המידע זה על זה מבלי לחשוף מהו אותו מידע.

https://z.cash/

המשמעות היא שלמרות שבלוקצ’יין Zcash הוא ספר ספר ציבורי, יישום zk-SNARKs נותן אפשרות לאמת עסקה ולהקליט אותה באופן ציבורי מבלי לחשוף את המידע שלה..

היכן ניתן לרכוש ZEC

ניתן לקנות ZEC בלמעלה מ- 50 חילופי מטבעות קריפטוגרפיים, כולל ביטרקס, ביט’ומב, בינאנס, ביטפינקס, האובי, YoBit, תאומים, HitBTC, קראקן, Gate.io, Cobinhood, OKEx, CEX.IO, Upbit, Poloniex ו- Shapeshift. כמה בורסות מקלות על המסחר של ZEC עם מטבעות פיאט, אך ברוב הפלטפורמות ZEC נסחרת כנגד BTC ו- ETH.

איך מכינים את ZEC?

כמו מטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים, Zcash ממוקש בלוקים על ידי כורים. פרוטוקול Zerocash משתמש באלגוריתם הוכחת עבודה המבוסס על כמות ה- RAM שבבעלות כורה.

מודל ההיצע של זקש דומה באופן דומה לזה של ביטקוין, אם כי ישנם כמה הבדלים. כמו ביטקוין, גם ל- Zcash יש מכסה כולל של 21 מיליון מטבעות. כמו כן, תגמול הכרייה שלו מחצית בערך אחת לארבע שנים, בדיוק כמו המודל של ביטקוין.

ההבדל העיקרי בכריית זקש הוא ש -10% מסך המכסה ייכרה באמצעות פרוטוקול זרוקש ויופץ לבעלי העניין של זקש המורכבים ממייסדים, עובדים, משקיעים ויועצים. זה נקרא “תגמול המייסד”. “

תגמול זה לא יקבל על ידי בעלי העניין באופן ישיר. ראשית, הפרוטוקול מכרה 50 ZEC כל עשר דקות, כאשר 20% מזה ניתנים למייסדים ואת השאר אוספים הכורים. אחת לארבע שנים תגמול הכרייה הזה יחלוף למחצית, אך 100% מתגמול זה שייך לכורים לאחר ארבע השנים הראשונות.

מנגנון התחלה איטית

יישום ייחודי נוסף הוא שפרוטוקול Zerocash השתמש במנגנון התחלה איטית, שניהל את התמריץ שסופק ל -20,000 הבלוקים הראשונים (ממוקש כמעט 34 יום). הסיבה ליישום מנגנון זה הייתה הפחתת הסיכון לפרוטוקול שיש “פגיעות גדולה או פגיעות אבטחה”. אם תתגלה בעיה כזו, מנגנון ההפעלה האיטי יצמצם את הנזק שנגרם על ידי הבעיה האמורה.

על פי מנגנון זה, תמריץ הכרייה גדל אט אט עד שהגיע ל 12.5 BTC בגוש 20,000. קצב הגידול כלל את 20,000 הבלוקים הראשונים שיצרו תגמול כרייה כולל של 125,000, מחצית כמותם של 250,000 אם כולם יתנו גוש תגמול של 12.5 ZEC כל אחד..

המחצית הבאה שתוכננה על ידי פרוטוקול Zerocash היא לחסימה 850,000, ואז הפרס יופחת ל 6.25 ZEC.

סיכום

Zcash מציב כמה יתרונות אטרקטיביים, אך יש לו גם סוגיות כמו מדרגיות, אך בינתיים ציוד כרייה זול בהרבה עבור כריית ZEC בהשוואה ל- BTC..

ZEC מחירו עומד כיום על 95.14 דולר ומדורג 18 לפי שווי שוק של 502,064,954 דולר.

Previous Post
(חלק ד ‘) כיצד ואיפה לקנות EOS (EOS)
Next Post
1xBit: المراهنات الرياضية عبر الإنترنت لأصحاب العملات المشفرة