15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מדריך למתחילים: מהן המרת מטבעות מטבעות של עמית לעמית

מהן חילופי מטבעות מטבע-עמיתים?

בתחילה פותח הביטקוין כדי לתמוך בעסקאות עמיתים לעמית. בניגוד לטכנולוגיות עמית לעמית אחרות כגון יישומי סיקור, או צורות אחרות של שיתוף תוכן, במגזר ההצפנה עמית לעמית פירושה סחר / אינטראקציה אחד על אחד..

עסקה של עמית לעמית כוללת את שני הצדדים המסחריים שיש נתונים הקשורים זה לזה בכל עת, במקום אינטראקציה עם כמה עמיתים שונים, כפי שקורה עם טורנטים..

במקום להשתמש בספר הזמנות לזווג הזמנות קנייה ומכירה – ולכן לשלוט בכל הכספים המשמשים בפלטפורמת הבורסה – חילופי עמיתים לעמית מאפשרים למשתתפי השוק לסחור ישירות זה עם זה ללא כל עיבוד צד ג ‘מהימן. העסקאות שלהם או החזקת הכספים שלהם.

בורסות קריפטוגרפיות ‘רגילות’ הן חברות, המשמשות כמתווכות בין לקוחותיהן ומפיקות רווח על ידי גביית עמלות עבור שירותיהן. מצד שני, העסקאות המתבצעות בבורסות עמית לעמית מבוצעות כולה על ידי תוכנה שתוכנתה מראש, ללא צורך בניהול או פיקוח אנושי..

כיצד פועלת “חליפין רגיל?”

בקיצור, בורסה רגילה קובעת מחיר לקניית מלאי מטבעות משלהם. לאחר מכן, משתמשים מפקידים כסף פיאט או מטבעות קריפטוגרפיים אחרים ומחליפים אותם במטבע ובסכום הרצוי לפי שערם הנוכחי. הבקשות שהוגשו נקראות הזמנות המאוחסנות בספר הזמנות.

לעיתים קרובות, הרוכש נדרש לספק תיעוד משפטי להוכחת זהותו האמיתית לפני ביצוע העסקה.

כיצד פועלות חילופי P2P?

P2P עובד אחרת. במקום להתאים עסקאות בספר ההזמנות, הם תואמים ישירות לאנשים שמבצעים הזמנות אלה. כאשר נמצאות הזמנות קנייה ומכירה תואמות, תוכנת הבורסה אינה מבצעת באופן מיידי את הסחר, אלא במקום זאת, היא מחברת את הקונה עם המוכר, ומאפשרת לו לקבוע תנאים משלהם (מחיר, סכום, שער חליפין) ללא שום צד שלישי..

ובכל זאת, צדדים שלישיים עשויים לשמש כמתווכים אם קיימים סכסוכים אפשריים, אך לא נדרשת השתתפות אנושית מהבורסה כברירת מחדל. בדיוק כמו עם ביטקוין, התוכנה מסוגלת לחלוטין להתאים סוחרים בפני עצמה בצורה מבוזרת.

מקור: Crypto-News.net

יתרונות

כל היתרונות של חילופי מטבעות מבוזרים נובעים מחוסר חברה או גוף מרכזי שמנהל דברים. נקודת סמכות אחת מציבה יתרונות, בעיקר עסקאות מהירות יותר.

חסינות לתקנות הממשלה

החלפות רגילות של מטבעות קריפטו נתונות ועשויות להיות מנוצלות על ידי ממשלות באמצעות מגבלות רגולטוריות. לעומת זאת, חילופי P2P יכולים להימנע מלעמוד בחוקי הממשלה, מכיוון שאין להם שום נקודת סמכות מרכזית העלולה להיאלץ.

גם אם ניתן לכפות חלקים מסוימים על מנת לכבות את פעולותיהם, שאר המערכת נשארת ללא השפעה.

העמלות נמוכות יותר

מאחר שהחלפות הרגילות מופעלות על ידי אנשים, עליהם לשלם עבור עבודתם. מרכזיות P2P פועלות באמצעות תוכנה, כך שיש מעט מאוד עובדים, ולכן עמלות קטנות מאוד, מכיוון שהן אינן דורשות רווח גדול יותר ממנו הן משלמות לעובדיהן..

פְּרָטִיוּת

בתקופה האחרונה יותר ויותר ממשלות החלו ליישם בהצלחה תקנות AML ו- KYC בנושא חילופי מטבעות קריפטוגרפיים. תקנות מסוג זה מאלצות את החברות העומדות מאחורי הבורסות לאסוף מידע רב ככל האפשר על המשתמשים שלהן, כגון שמם האמיתי, מקומות מגוריהם, מספרי תעודת זהות ועוד..

מכיוון שהממשלה לא יכולה להטיל תקנות אלה על חילופי P2P, המשמעות היא שמשתמשים יכולים לסחור הרבה יותר באופן פרטי.

בִּטָחוֹן

בורסות P2P אינן מחזיקות את הכספים עבור המשתמשים שלהם – במקום זאת, הם מחברים סוחרים, אשר מבצעים את העסקאות שלהם ישירות. אי הפקדת המטבעות שלך לצד שלישי הופכת את תהליך המסחר לבטוח בהרבה מכיוון שלא ניתן לגנוב או לאבד את הכספים. 

חסרונות

נפחי מסחר נמוכים יותר

מרבית חילופי ה- P2P מכוונים לבסיס לקוחות קטן וספציפי של חובבי קריפטו, ופונים פחות למתחילים והופכים את הפלטפורמה לאינטואיטיבית פחות. כמו כן, בגלל מספר הלקוחות המצומצם שלהם, זה מוביל למחזורי מסחר נמוכים בהרבה בהשוואה לעמיתיהם.

זמני סחר ארוכים יותר

בשל אופן עיבוד העסקאות והסוחרים נאלצים להמתין עד לביצוע השלמות של עסקאות הקריפטו והפיאט בפועל לפני הסדרת המסחר, הדבר מביא לתקופות מסחר ארוכות יותר..

ביקוש נמוך

הנושאים האמורים של חילופי P2P גורמים להם להיות שיעור ביקוש נמוך יותר, שכן סוחרים מקצועיים הזקוקים לזמני עסקאות מהירים עשויים לחפש אפשרויות אחרות.. 

סיכום

למרות שלחלופות מטבעות-עמיתים עמיתים יש יתרונות מסוימים על פני עמיתיהם הריכוזיים, הם יכולים להועיל רק לסוחרים המחפשים משהו המפרט בעת ביצוע עסקאותיהם, כגון פרטיות, עמלות נמוכות יותר או חופש תשלומים..

Previous Post
מהו מסחר בשולי מטבעות קריפטוגרפיים? | מדריך למתחיל
Next Post
كيفية لعب Pokies على الإنترنت مقابل نقود حقيقية في أستراليا