15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

האם ניתוח טכני עובד עבור קריפטו? או שמא זו רק משאלת לב?

הפופולריות של קריפטוגרפיה היא עולה מיום ליום, כאשר יותר ויותר אנשים מסתבכים, שוק המטבעות הדיגיטליים נעשה מורכב יותר וקשה יותר לניתוח. בשל אופיו ההפכפך, לא קל לחזות את ביצועי המטבע הקריפטוגרפי, אולם זה לא מונע ממשקיעים להכניס את הנכסים שלהם לקריפטו, מכיוון שהם רואים בכך עתיד המסחר והפיננסים..

עם אופיו המבוזר, הקריפטו אטרקטיבי מאוד למשקיעים ולצעירים המנסים להרוויח כסף קל. אחד ההבדלים העיקריים בין הכסף הלאומי המודפס לקריפטו הוא שהאחרון אינו נשלט על ידי רשות מרכזית כמו הבנקים הלאומיים. במקום זאת, הצפנה נשלטת על ידי מיליוני מחשבים המופצים ברחבי העולם. זה גם מציע למשתמשים שירות מאובטח נהדר ואנונימיות שאתה לא מקבל בשיטות הבנקאות המסורתיות.

מה זה ניתוח טכני?

על מנת להבין את ההשלכות של הניתוח הטכני וכיצד ניתן להשתמש בו כדי להבין טוב יותר את הקריפטו, ראשית עלינו לבחון מקרוב את המושג עצמו..

ניתוח טכני, במילים פשוטות, הוא חקר המגמות הסטטיסטיות המבוססות על נתוני המחירים ההיסטוריים, המשמשים לזיהוי הזדמנויות שונות למסחר. על מנת לקבוע את נקודות החוזק והחולשה של הנכסים, האנליסטים הטכניים צופים במגמות שונות של תנודות מחירים, אותות מסחר ומכשירים אנליטיים אחרים..

בעת קריאה על המגמות בתחום המטבע הקריפטוגרפי, יש סיכוי שנתקלת במונחים מסוימים שעשויים להיראות מוזרים אם אתה לא חדש לסחור. מונחים אלה משמשים לתיאור והבחנה בין סוגים שונים של מגמות, כמו מגמת עלייה, מגמת ירידה ומגמת צד. סוחרים לעיתים קרובות מתייחסים לאלה כאל “דובי” ו”שורי “. מונח שורי מגיע משור, המכה באופן פיגורטיבי את קרניו כלפי מעלה ומעלה את המחירים, בעוד שדובי מתייחס לדוב, שמוריד את המחירים על ידי מכה בכפותיו.

ניתוח טכני של הצפנה

ניתוח טכני, או בקיצור TA, כפי שציינו, מציע הזדמנות לחזות דפוסים מסוימים לעתיד, על ידי התבוננות במגמות הקודמות. מלבד מונחים כמו שורי ודובי, יש מושג חשוב נוסף בתרגול ה- TA של הצפנה – צלב מוות. זה קורה כאשר הקו העוקב אחר ממוצע המחירים של נכס במהלך 50 הימים הקודמים נופל מתחת לקו שעוקב אחר הממוצע הנע שלו ל -200 יום.

הופעת צלב המוות מעידה על תחילתה של מגמה דובית. לדוגמא, בפעם האחרונה שהתרחשה בשוק הביטקוין, במרץ 2018, בתשעת החודשים הבאים, המחירים צנחו ביותר מחצי.

כאשר חילופי הקריפטו גדלו, חלקם רובוטים למסחר במט”ח מובילים נכנסו לשוק, והקלו על סוחרים להשתמש בקריפטו לטובתם. רובוט למסחר בפורקס מתמקד במגוון אותות מט”ח שיכולים לעזור להחליט אם יש לרכוש או למכור זוג מטבעות בזמן נתון. רובוטים במט”ח נועדו לחסל את רכיב המסחר הפסיכולוגי המזיק, שעשוי לעלות הרבה.

ישנם ספקנים רבים שאינם מאמינים בת”א וברובוטים למסחר במט”ח, ואומרים כי רק מומחה אנושי יכול להבדיל בין האותות המורכבים וכרוך באלמנט של ספונטניות.. 

לדוגמא, כאשר צלב מוות הופיע באוקטובר 2019 זה נחשב לדובי בצורה יוצאת דופן. מחירו של ביטקוין באותו יום היה 8,662 דולר ובמהלך השבועות הקרובים הוא צנח ביותר מ -2,000 דולר. היו שחשבו כי ההתמודדות עם ספקולציות הקריפטו בסין גרמה לירידת המחירים, בעוד שחובבי הת”א אומרים כי כל המצב היה צפוי וניכר מהתרשימים..

נראה כי בלתי אפשרי עבור משקיעים רבים בפיננסים המסורתיים, עיתונאים ושחקנים אחרים במסחר הקריפטו, שסוחרים יוכלו להרוויח כסף בצורה מהימנה ולהימנע מאיבודם על ידי צפייה בשני קווים שחוצים זה את זה. אבל בשווקי הביטקוין, אתה לא יכול לברוח הת”א בכל מקום. מחקרים אחרונים אף הראו כי ת”א עומדת רק מאחורי המסחר בתדירות גבוהה כאסטרטגיית ההשקעה המלאה ביותר.

TA תוכננה במקור לשווקים עם היסטוריה ארוכה של מסחר, כאשר הנתונים הם רבים. עם זאת, יש הטוענים כי ת”א קריטית ומועילה עוד יותר בשוקי הקריפטו מאחר שאיש אינו יכול לומר בביטחון מהו הערך הבסיסי של ביטקוין, שפותח רק לפני 11 שנים ע”י קבוצה זעירה של קודני מחשבים ליברטריאניים.. 

האם זו צורה דיגיטלית של זהב, פלטפורמה לאחסון ערך, גידור אינפלציה? עתיד הכסף? או סתם התמריץ לבעלי מכשירים ולמשתמשים שעוזרים לשמור על הבלוקצ’יין הגדול בעולם? זה יכול להיות כל האמור לעיל, או אף אחד מאלה.

דבר אחד בטוח, שקריפטו לא מתכנן ללכת לשום מקום ותמיד צריך להיות הארסנל שלהם מלא בדרכים להבין אותו ולנצל אותו, שמתוכם TA הוא אחד החשובים שבהם.

Previous Post
ICO של TravelBlock: הרוצח Expedia?
Next Post
5 طرق تعمل Cryptocurrency على تعطيل الألعاب عبر الإنترنت