15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

האם מטבעות קריפטוגרפיים באמת יכולים להפוך את העולם למקום טוב יותר?

האם מטבעות קריפטוגרפיים הם רע חברתי? או שזה יכול להיות כוח לשינוי גלובלי חיובי? אם אנו מאמינים לחלק מהנרטיב מהתקשורת המרכזית, מטבעות קריפטוגרפיים הם פשוט כל דבר על Bitcoin וזה מחיר. מדובר בגברים שיושבים בבית בפיג’מה, ומבטיחים למשפחותיהם שהם יהפכו למיליונרים, יהרסו את חייהם של הסובבים אותם, תוך שהם לא תורמים דבר לעולם.

במאמר זה נבחן כמה פרויקטים מטבעות קריפטוגרפיים שאפתניים מאוד ונראה מדוע הפוליטיקאים והתקשורת המרכזית צריכים לתת לשוק הקריפטו יותר אשראי. אנו מבקשים להפיג את המיתוס שכל פרויקטים של מטבעות קריפטוגרפיה הם רק על הכנת כסף מהיר ומהיר. שווקי המטבעות הקריפטוגרפיים מחדשים ורבים מהפרויקטים הללו מכוונים ליצור טובות חברתיות.

מאמר זה אינו אמור להוות תעמולה נגדית מטעם שוק הקריפטו. אנחנו פשוט רוצים לספק את העובדות, כך שתוכלו לגבש דעה משלכם.

נקודות מבט מחוץ לשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים

מחוץ לתעשיית הקריפטו, אנו יכולים לפרק פרשני מטבעות קריפטוגרפיים לשלוש קבוצות שונות:

 1. עמדות שליליות כלפי הצפנה בזירה הפוליטית.
 2. דעות חיוביות על מטבעות קריפטוגרפיים בפוליטיקה.
 3. התקשורת המרכזית.

כל שלושת השחקנים חשובים במיוחד בכל הנוגע לעיצוב דעת הקהל בשוקי המטבעות הקריפטוגרפיים. במיוחד פוליטיקאים מחזיקים בכוח משמעותי בכל הנוגע לוויסות המרחב.

תחילה נבחן מחשבות של כל אחת מהקבוצות הללו בנושא קריפטו, לפני שנבחן את הטוב החברתי שהקריפטו יכול להביא לעולם.

השקפות שליליות על מטבעות קריפטו בפוליטיקה

ב -14 במרץ 2018, ועדת המשנה האמריקאית לשיווק הון, ניירות ערך והשקעות קיימה ועדה לדיון במטבע הקריפטוגרפי. בראד שרמן פנה לוועדה בשם הבנקים. אנו חושבים שהוא עושה עבודה נהדרת לסיכום כל הדעות השליליות בנושא מטבעות קריפטוגרפיים בזירה הפוליטית. מר שרמן אמר את הדברים על מטבעות קריפטוגרפיים:

“מטבעות קריפטוגרפיים הם חרס. איזה תועלת חברתית הם מספקים? ובכן .. הם מאפשרים לכמה עשרות גברים במחוז שלי לשבת בפיג’מה על הספה כל היום ולהגיד לנשותיהם שהם הולכים להיות מיליונרים. “

“הם עוזרים למחבלים … ופושעים מעבירים כסף ברחבי העולם. הם עוזרים להעלמות מס. הם עוזרים לחברות סטארטאפ לבצע הונאה, לוקחים את הכסף וב -1% מהזמן הם באמת יוצרים עסק שימושי. אבל אז שוב … אני מעז לומר שכמה אחוזים זעירים מכל גניבה ופשע עוזרים במימון משהו שמתגלה כשימושי. “

“זה פוגע בממשלת ארה”ב בשתי דרכים, שלנו לִשְׁלוֹט… היכולת שהדולר יהיה האמצעי העיקרי למימון בינלאומי, היא זו שביססה את היכולת שלנו להטיל סנקציות ולהפסיק את רמאות המס ועוד יותר כשיש לנו אנשים להסתכן, אנחנו לא מעודדים הימורים. אנו מעודדים השקעה בכלכלה הריאלית.

אבל כשאתה קונה ביטקוין אתה מממן מפעל חדש? לא. ההימורים שלך על ערכם ללא תועלת חברתית. עכשיו אני יודע, קצת .. טעות … מטבעות הקריפטו האלה פופולריים. הם פופולריים בקרב בחורים שרוצים לשבת בפיג’מה ולהגיד לנשותיהם שהם הולכים להיות מיליונרים. והם פופולריים בקרב אלה שקראו את אטלס משך בכתפיו ו Fountainhead ומאמינים שאלו הקנונים החדשים … המסמכים החדשים בהשראת האלוהים של תקופתנו. אבל הם מזיקים והם מזיקים בדרך אחרת וזה סינכרון. האם היתרון שמקבלת ממשלת ארה”ב בהנפקת מטבע. זה המצוף, העובדה שאנחנו לא משלמים ריבית על דולרים שזה עתה נוצרו. אנחנו גם מאבדים את זה. “

יתכן שקראת את הצהרתו של מר שרמן והנהנת בראשה באישור או מנענעת בראשיך וחושבת שהוא טועה. כך או כך, ראש פתוח ויש נקודת מבט מושכלת זה תמיד דבר טוב.

מר שרמן חושף את מחשבותיו על מטבעות קריפטוגרפיים בוועדת המשנה האמריקאית לשוקי הון, ניירות ערך והשקעות.

השקפות חיוביות על מטבעות קריפטוגרפיים בפוליטיקה

ב -18 במרץ 2018 הוועדה ליציבות פיננסית (אשר בראשותה היה מושל בנק אנגליה, מארק קרני), הצהירה כי “ההערכה הראשונית של FSB היא כי נכסי הצפנה אינם מהווים סיכונים ליציבות הפיננסית העולמית בשלב זה.”

יו”ר ועדת המסחר בחוזים עתידיים בסחורות אמריקאיות הצהיר בפני ועדת הבנקאות של הסנאט ב- 6 בפברואר 2018. ההצהרה העלתה כי ה- CFTC ינקוט בגישה “אל תזיק” בכל הנוגע לוויסות מטבע החוץ. ג’יי כריסטופר ג’יאנקרלו המשיך באומרו כי זהו “עידן דיגיטלי חדש” לשווקים הפיננסיים וכי מטבעות קריפטוגרפיים הביאו ל”שינוי פרדיגמה “באופן בו העולם רואה תשלומים ותהליכים פיננסיים. בהמשך אמר כי התעלמות מחידוש כזה “לא תגרום להם להיעלם, ואין זו תגובה רגולטורית אחראית.”

מר רונדס המשיך ואז שאל אם הביטקוין הוא “סחורה? או שהם נייר ערך? או ששניהם? ” מר ג’יאנקרלו הסביר כי לביטקוין יש מאפיינים של מספר דברים שונים. הוא ממשיך ואומר:

“האחיינית שלי בת 30, שקנתה ביטקוין לפני שנים והיא HODL. היא אומרת שאני הולך להיות הבעלים של זה, אני לא יודע מה הולך להיות מזה. אבל אני רוצה לתלות בזה. היא לא רמאה או מניפולטור, היא פשוט ילדה ומאמינה בזה והוקסמתי לדבר איתה. אני חושב שהיא מייצגת הרבה אנשים שחושבים שיש בזה משהו, אני רוצה להחזיק בזה. בתיעוד הזה, מבחינתנו, זה מצרך. “

בפוליטיקה, ברור מאוד שיש הרואים ערך בחידוש שקורה במרחב הקריפטו. מר ג’יאנקרלו מבהיר מאוד שרק בגלל שאחייניתו מחזיקה בביטקוין, אין לקרוא לה מניפולטור או רמאי. “ילדים” כנים שפשוט מאמינים בביטקוין, לא צריכים להכתים באותה מברשת כמו טרוריסטים או רמאים.

אולי אתה לא מסכים. אבל רבים מכם בוודאי יכירו אנשים כנים וחרוצים שבבעלותם ביטקוין. רק שים לב שאם אתה מאמין שכל בעלי הביטקוין הם רמאים או טרוריסטים, שאתה כנראה נותן את התווית הזו לאנשים שאתה מכיר.

כריסטופר ג’יאנקרלו מסביר כיצד לא כל בעלי הביטקוין הם רמאים בוועדת הבנקאות בסנאט האמריקני.

מטבעות קריפטו והמדיה המרכזית

נראה כי דיווחים רבים בתקשורת המיינסטרים מובילים על ידי מה שיקבל הרבה קליקים או צפיות. לכן, ניתן להבין שרוב הדיווחים על מטבעות קריפטוגרפיים הם:

 1. הביטקוין מת.
 2. הביטקוין מגיע לשיא חדש בכל הזמנים. או להלן המדריך שלנו לרכישת Ripple ב -3 דולר לאסימון.

בשני המצבים גופי החדשות יזכו להתעניינות רבה בסיפורים שלהם. עם זאת, עלינו להיות מודעים לכך שזה המודל העסקי שלהם ולא ניתן לצפות שהתקשורת תהיה בעלת ידע מפורט על מטבעות קריפטוגרפיים. תפקידם פשוט לדווח על החדשות והסיפורים שיזכו להתעניינות רבה בציבור הרחב. עלינו לקבל שכותרות clickbait ופרסום סיפורי קיצון הם העלות של חדשות ‘בחינם’.

ככל שהציבור הרחב צורך מדיה זו, כל שאנו יכולים לעשות הוא להיות מודע לסדר היום של ערוצי החדשות. אם יש להטיל אשם כלשהו בתקשורת, כנראה שלמרות שמודלי ההכנסות שלהם מעודדים אותם ליצור סיפורים מרעישים, הם יוכלו לתת יותר כיסוי לתומכי מטבע הקריפטו כדי לתת לציבור נקודת מבט מאוזנת יותר..

פוליטיקאים ותקשורת רגילה נראים אובססיביים לביטקוין

איננו יכולים להכחיש שקיים חשש לקריפטוגרפי בכל הנוגע לשימוש בו כאמצעי למימון טרור, הלבנת כספים או הימנעות ממס. אנשים רעים תמיד ישתמשו בכלים לשרת את מטרותיהם הבלתי חוקיות. עם זאת, ככל הנראה פושעים משתמשים בדולרים אמריקניים יותר מביטקוין או כל מטבע מטבע אחר כדי לממן את העשייה הפלילית שלהם. נקודה זו נשכחת לעיתים קרובות על ידי מבקרי המטבע הקריפטוגרפי.

למשותף לפוליטיקאים ולמדיה המרכזית: הם מתמקדים באופן גורף בביטקוין. אנו בטוחים שרוב האנשים אפילו לא יהיו מודעים לכך שביטקוין מהווה רק 44% מכלל שוק הקריפטוגרפים וכי נתון זה נמוך עד 32.5%. משמעות הדבר היא שיש הערכת שווי של 100 מיליארדי דולרים בפרויקטים של מטבעות מטבע חוץ שאינם ביטקוין.

החידוש בביטקוין הוא רק קצה הקרחון בכל הנוגע לקריפטוגרפיה. אנו חושבים שאם יינתן כיסוי נוסף לפרויקטים אחרים בקריפטו, אז תהיה יותר הכרה בחדשנות המתרחשת בחלל.

כיצד טכנולוגיית מטבעות קריפטוגרפית יכולה ליצור טוב בעולם

רבות נכתבו על מחירי מטבעות קריפטוגרפיים או על מותו של ביטקוין. זה כמעט כאילו הדבר היחיד שחשוב הוא מחיר המטבעות הקריפטוגרפיים. אנו בטוחים שמייסדי פרויקטים רבים של מטבעות קריפטוגרפיים נחרדים מרעיון זה.

מה שאנשים רבים לא יודעים הוא שיש המון אנשים מוכשרים במיוחד במרחב הקריפטוגרפי. אנשים אלה עובדים בחוד החנית של הטכנולוגיה ומנסים לפתור בעיות בעולם האמיתי.

הביטקוין עלה מאפרו של המשבר הפיננסי ב -2008 והעניק את טכנולוגיית הבלוקצ’יין העולמית. במילים פשוטות, זה יוצר ספר חשבונות ציבורי ומסיר את הצורך של איש ביניים לאמת את העסקה. חיתוך מתווכים חוסך בעלויות וספר חשבונות ציבורי פירושו שניתן לנהל פיקוח על עסקאות. יש גם מספר הטבות עסקיות של מטבע קריפטוגרפי. 

ביטקוין מאפשר לאנשים לבצע עסקאות חופשיות ברחבי העולם. בעולם המפותח אנו עשויים לקחת את זה כמובן מאליו. מה שרבים לא יודעים הוא שמבין 7.6 מיליארד האנשים על פני כדור הארץ, 2 מיליארד אינם בנקאים. לפני הביטקוין, האופציה היחידה שפתחה בפני מהגרים כלכליים הייתה להשתמש בשירותי העברת כספים יקרים כמו Western Money Union. הביטקוין מעצים אנשים אלה עם אלטרנטיבה.

החידוש של את’ריום בחוזים חכמים הרחיק לכת כדי לחתוך את המתווכים. חוזים חכמים אפשרו החלפת נכסים ללא פיקוח של צד ג ‘יקר. לחידוש זה באמת יש פוטנציאל לשנות את חייהם של אנשים רבים לטובה.

נעבור על 5 פרויקטים של מטבעות קריפטו המנסים להפוך את העולם למקום טוב יותר. עליכם להחליט בעצמכם האם מטבע קריפטוגרפי יכול לתרום תרומה חיובית לעולם.

האם פרויקטים טכנולוגיים במטבעות קריפטוגרפיים הופכים את העולם למקום טוב יותר?

5 פרויקטים של מטבעות קריפטו שמשנים את העולם באופן חיובי

ריכזנו רשימה של 5 מטבעות קריפטוגרפיים מרשימים שמנסים להועיל לעולם על ידי שימוש בטכנולוגיה כאמצעי לשינוי ולהתקדמות מתקדמת..

PowerLedger – פרויקט המטבע הצפוני לוקח אנרגיה מתחדשת

לוגו קריפטוגרפי של Power Ledger

סוג הפרויקט: PowerLedger יצרה שוק עמיתים לעמית עבור אנרגיה מתחדשת.

ספר הכוח הבעייתי החברתי מתמודד

למרבה הצער, רוב המדענים מסכימים כי שריפת הדלקים המאובנים שלנו במהלך 140 השנים האחרונות הובילה לשינויי אקלים משמעותיים. שלטי האזהרה מהבהבים בכל מקום, עם דיווח נאס”א:

 • רמות פחמן דו חמצני עד 407.61 חלקים למיליון.
 • הטמפרטורה העולמית עולה 1.8 מעלות צלזיוס מאז 1880.
 • הקרח הארקטי יורד ב -13.2% לעשור.
 • הקרח היבשתי יורד ב -286 גיגה טון בשנה.
 • מפלס הים עולה 3.2 מ”מ בשנה.

במהלך מחזור החיים של כדור הארץ אירעו 5 אירועי הכחדה המונית; אחד הידוע היה הכחדת הדינוזאורים. מדענים הזהירו אותנו שבני אדם יצרו אירוע הכחדה המוני שישי באמצעות השמדה ביולוגית וההתחממות הגלובלית מילאה תפקיד משמעותי בכך.  

זה לא הכל אבדון וקדרות; לא מאוחר מדי להפוך את המגמות הללו ולנו לקחת את האחריות להיות שומרים על כדור הארץ. חלק מהפתרון הוא שריפת פחות דלקים מאובנים והחלפתם באנרגיה מתחדשת.

אודות פרויקט PowerLedger

PowerLedger הוא פרויקט קריפטוגרפי שיצר שוק עמיתים לעמית עבור אנרגיה מתחדשת. זה ממריץ אנשים לייצר אנרגיה נקייה על ידי קיצוץ חברות אנרגיה והגדלת התמורה לאנשים המייצרים אנרגיה מתחדשת.

Powerleger ממנפת את טכנולוגיית הבלוקצ’יין על ידי שימוש בה כדי לעקוב אחר כל פיסת חשמל אחת שעוברת במערכת. המעקב מתחיל כאשר האנרגיה מופקת ומסתיים כאשר היא נמכרת או בשימוש.

יצרני אנרגיה מתחדשת יכולים כעת למכור ישירות לקונה ולקבל מחיר טוב יותר. המשתמשים ב- PoweLedger נהנים גם משווקי האנרגיה המתחדשת השקופה, אוטומציה ועסקאות ביקורת.

לפרויקט יש גיבוי מה- ממשלת אוסטרליה שמימן חלקית את Power Ledger בתרומה של 8 מיליון דולר. מייסד שותף של PowerLedger, ג’מה גרין, אמר את הדברים הבאים על תמיכת ממשלת אוסטרליה:

“אנחנו מאוד שמחים לראות שהממשלה הפדרלית תומכת בחדשנות אוסטרלית, והכרה בתפקיד שבלוקצ’יין עשויה למלא עבור מערכות אקולוגיות גמישות ויעילות יותר”

PowerLedger גם שותפה עם חברת האנרגיה המתחדשת שנתמכה על ידי ממשלת תאילנד, BCPG, כדי להביא עמית לעמית המסחר באנרגיה מתחדשת ל תאילנד. הפרויקט כבר מכניס גלים ונראה כי עתיד לעבור מכוח לעוצמה.

בעיות גלובליות דורשות פתרונות גלובליים וזה בדיוק מה ש- PowerLedger מנסה לעשות. עליכם להחליט אם מדובר במאמץ ראוי ואם נוצרת תועלת חברתית כלשהי.

ספר וידאו רשמי

וואבי – מטבע הצפנה של זיופים

סוג הפרויקט: וואבי יצרה מערכת למעקב אחר סחורות ומוצרים ברחבי שרשרת האספקה, כך שניתן יהיה לאמת את אמינות המוצר.

הבעיה החברתית וואבי מתמודדת עם

ישנם מוצרים מזויפים בשווי של למעלה מ -460 מיליארד דולר שמסתובבים בכלכלה העולמית. זה כמובן יוצר אובדן הכנסות משמעותי עבור יצרני מוצרים אמיתיים. לאנשים רבים לא תהיה התנגדות לדברים כמו תיקי יד מזויפים בפני עצמם, אך אפילו מוצרים אלה מיוצרים בדרך כלל בתנאים מחרידים ומנצלים..

אנשים רבים אינם מודעים למוצרים אחרים שלעתים קרובות הם מזויפים. וואבי נולד מהזעם ופגע בכך חלב תינוק מזויף התפשטה ברחבי סין בשנת 2008. הזייפנים הוסיפו תרכובת תעשייתית רעילה לחלב התינוק וזה הוביל ל -6 מקרי מוות של תינוקות, 54,000 אשפוזי תינוקות ודיווח על 300,000 קורבנות תינוקות..

בסין, הרבה סחורות מזויפות נמכרות כאמיתיות והרבה פעמים שהחנויות עצמן חושבות שהם מוכרים את המקור. הבעיה היא שרשת האספקה ​​נפגעת ואנשים לא יכולים לאמת אם מוצר אמיתי או לא.

מקרים אחרים כוללים כנופיה סינית שמוכרת רפואה מזויפת לבתי חולים. המוצרים המזויפים כללו דברים כמו טיפולים בסרטן הנחוצים נואשות. רוב האנשים אינם מודעים לקנה המידה ונזק שזיוף עלול לגרום, אך אנו מקווים שיש לך הבנה סבירה בבעיה.

על פרויקט וואבי

וואבי עוסקת כולה בשלמות שרשרת האספקה. המשמעות היא שלקוח בחנות יכול להיות סמוך ובטוח שהמוצר שהוא אוסף בחנות אכן הגיע מהיצרן הרשמי ואינו מזויף..

מכיוון שבלוקצ’יין יוצר ספר חשבונות ציבורי שלא ניתן לשנותו, הוא מתאים מאוד לאמת שרשראות אספקה. וואבי מקשרת בין סחורות פיזיות לנכסים דיגיטליים, ואז עוקבת אחר זה בבלוקצ’יין ברשומה זמינה לציבור ועושה הכל במחיר מקובל.

וואבי גם השקיע זמן רב בפיתוח תווית פיזית מאובטחת המסוגלת לעמוד בקפדנות התחבורה וניתן לזהות אותה בקלות כמי שמתעסק בה אם זיוף ניסה להתפשר על המוצר. התווית מתווספת למוצרים ברגע שנוצרו במפעל היצרן וכוללת נתונים כגון מזהה מוצפן ייחודי, נתוני מיקום וקוד מוצר..

קונים יכולים פשוט להוריד אפליקציה מחנות האפליקציות של אפל או מגוגל פליי ואז לסרוק את קוד ה- QR בתווית Wabi. כל המידע על התווית יהיה גלוי לקונה שיכול לקבוע אם המוצר שבידיו מזויף או לא. האפליקציה למעשה תתן לקונה אזהרה אם הנתונים על התווית אינם תואמים את הרשומות ש- Wabi מחזיק.

הביטקוין העניק לנו את הטכנולוגיה לבניית מערכות בתקווה לשלול את תמריץ הרווח של מוצרים מזויפים ולקוות למנוע חזרה על שערוריית חלב התינוקות בסין..

מה הציבור הסיני חושב על הפתרון המזויף של וואבי.

MedicalChain – המטבע הקריפטוגרפי המנסה להיטיב את שירותי הבריאות

לוגו קריפטוגרפי רפואי

סוג הפרויקט: אחסן בצורה מאובטחת רשומות בריאות מדויקות.

הבעיה החברתית MedicalChain מתמודד

בתחילת שנות האלפיים, ממשלת בריטניה נתנה אור ירוק ליצירת מערכת רישום חולים מאוחדת. הרעיון היה פשוט: לספר ולרכז רישומי מטופלים. המערכת ננטשה בשנת 2013 והוכרזה כ”כישלון ה- IT הגדול ביותר שנראה עד כה “. הפרויקט שהוטל עלה לשלם המס בבריטניה 10 מיליארד ליש”ט והוא אחת הדוגמאות הגדולות אי פעם לכישלון ממשלתי.

ניתן לראות את ההשפעה האמיתית של כישלונות ממשלתיים כאלה לימודים בשנת 2014/2015 מדווחים כי ניתן למנוע 9,000 מקרי מוות בבתי חולים בשנה וזה רק בבריטניה בלבד. העיתון הבריטי המכובד “גרדיאן” דיווח כי מקרי מוות אלה “מיוחסים לטיפול לקוי, כגון מעקב לא קשוב אחר מצבו של המטופל, רופאים שמאבחנים לא נכון או שמקבלים חולים תרופה לא נכונה”.

דיווחים אחרים שהתבססו על נתוני 2015 הגיעו למסקנה כי קיצוץ הבריאות בבריטניה אחראי ל -30,000 מקרי מוות עודפים באנגליה ובוויילס בשנת 2015 בלבד. ניתן היה להשתמש באותם 10 מיליארד ליש”ט שמבזבזים על מערכת רישום חולים כושלת למניעת מקרי מוות אלה.

מקרי מוות ניתנים למניעה הם טרגדיה והיקפם מעיד על כך שהם מעבר להשפעה של כל אחות עובדת קשה, רופא או אנשי מקצוע בתחום הבריאות האחרים. האם הממשלה יכולה לעשות יותר כדי להגן על אזרחיה?

תפקידם של חלוצים אמיצים להיכנס ולהשתמש בטכנולוגיה העדכנית ביותר כדי לתקן את מה שהממשלה לא יכולה וזה מה ש- MedicalChain מנסה לעשות..

אודות פרויקט MedicalChain

MedicalChain עוסקת במתן פלטפורמה מבוזרת המאפשרת החלפה מהירה ומאובטחת של נתונים רפואיים. אם אנשי מקצוע בתחום הרפואה אינם יכולים לגשת לתיק הרפואי המלא שלך, הם אינם יכולים להעניק לך את הטיפול הבטוח ביותר האפשרי. בבריטניה, רופא בלונדון אינו יכול לגשת לתיעודיו של חולה המגיע מאיזשהו מקום קרוב כמו קיימברידג ‘, שלא לדבר על וויילס או סקוטלנד.

שליש של מנהיגי ה- IT של ה- NHS מאמינים כי האקרים קיבלו גישה לנתוני המטופלים במערכות הנוכחיות, כאשר רבים “אמון NHS נאבק לעמוד בקצב התדירות והתחכום של התקפות סייבר”. סודיות רישומי הבריאות שלך היא חיונית; אם זה מגיע לידיים הלא נכונות, זה יכול להשפיע על הצעות המחיר לביטוח שלך או אפילו על העבודה שלך. בחוזים רבים יש סעיפי סיום שיכולים להיות מופעלים בגלל בעיות בריאותיות.

פרויקט MedicalChain מאחסן נתונים באופן מאובטח על הבלוקצ’יין. האבטחה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין ניכרת בכך שביטקוין מעולם לא נפגע בהצלחה. MedicalChain גם מעצימה אנשים בכך שהיא נותנת להם שליטה בתיקי הבריאות שלהם. הגישה לנתונים אלה חייבת להינתן על ידי בעל הנתונים (בעצמך) וניתן לעשות זאת באמצעות הנייד שלך, המאובטח באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

MedicalChain גם שואפת לשפר את הגישה לרפואה על ידי פעולה כפלטפורמה להתייעצויות טל-רפואיות, אשר יכולות לשמש רופא עם גישה מלאה לרשומות הבריאות שלך. ניתן להשתמש במכשירים לבישים כדי להבטיח שרופאים יכולים לגשת למידע מציל חיים כאשר מטפלים בחולים פגיעים או מחוסרי הכרה.

המהפכה רק מתחילה ומדיקל-צ’יין כבר עוברת ניסוי בבתי חולים של NHS כרגע.

סרטון פרויקט Medicalchain.

כוכבים – בנקאות המטבעות המטבעות הפוטנציאל האנושי הלא בנקאי והנעול

לוגו קריפטוגרפי כוכבי

סוג הפרויקט: לספק שירותים פיננסיים בעלות נמוכה לחסרי בנקים בעולם.

הבעיה החברתית הכוכבית מתמודדת

רובנו בעולם המפותח לוקחים בחשבון בנק כמובן מאליו. יש 2 מיליארד אנשים בעולם שאינם בנקים כרגע. תאר לעצמך אם חשבון הבנק שלך נלקח מחר ולא תוכל לפתוח חשבון אחר במקום אחר. איך היית מקבל תשלום, משלם את החשבונות שלך, משלם עבור אוכל או מקים עסק? תן לזה פשוט לשקוע.

להיות לא בנקאי מוביל לאי שוויון בהזדמנויות. בטוח שאולי ניתן לשלם במזומן, אבל האם זה לא יותר זמן מאשר סתם קבלת העברה בנקאית? אם אתה משלם עבור חשמל על גבי מטרים שהוזנו מטבע מראש, זה יקר משמעותית מתשלום בהוראת קבע. תשלום יותר או צורך להשקיע יותר זמן לביצוע משימות בסיסיות גורם לאי שוויון כלכלי ומגביל את ההזדמנות.

אם אנו מתקרבים מעט, קשה במיוחד (אם לא בלתי אפשרי) להפעיל עסק ואין לנו חשבון בנק. מרבית העסקים הקטנים דורשים הלוואות לעסקים בכדי לצאת לדרך ולשלם לספקים. רוב האנשים הלא בנקאיים חיים במדינות מתפתחות. היעדר שירותים בנקאיים מצמצם משמעותית את הסבירות לשגשוג של עסקים קטנים וליצור אפשרויות תעסוקה בקהילות המקומיות. אפילו במדינות מפותחות כמו ארה”ב, 53% מכוח העבודה מועסק על ידי עסקים קטנים.

כוכבים שואפים לתת ל -2 מיליארד אנשים ללא בנקים גישה לשירותים פיננסיים בעלות נמוכה ולסייע במאבק בעוני בכך שהם נותנים להם את האפשרות לנצל את הפוטנציאל שלהם..

על פרויקט הכוכבים

חברת Stellar בונה פלטפורמת תשלומים המקשרת בין משתמשים, מערכות תשלום ומוסדות פיננסיים. הרשת תוכננה כך שתהיה פתוחה לכולם.

בפועל, פלטפורמת Stellar פועלת באופן דומה מאוד ל- PayPal, אך עם עמלות נמוכות יותר ואין דרישה לחשבון בנק. המטבע הכוכבי, הנקרא Lumens, מועבר אז על הפלטפורמה וניתן להמיר אותו למטבע מקומי או למטבעות עיקריים כמו USD, EUR, GBP AU או ין..

המפתח לשינוי במדינות מתפתחות הוא תמיכה בניידים. גם במדינות מתפתחות בהן הגישה למחשבים ניידים או לשולחן העבודה יכולה להיות קשה, לרוב האנשים יש מכשיר נייד. Stellar הבטיחה שיש להם תמיכה בנייד מסיבה זו בדיוק.

אני מקווה שתוכלו לראות את היתרונות של Stellar עבור הלא בנקים בעולם וכיצד פרויקט זה יכול לעזור במתן שוויון הזדמנויות לכמות עצומה של פוטנציאל שלא נוצל..

תשתית – המטבע הצפוני שמנסה לשמור על חופש הדיבור & גישה למידע

לוגו מטבע קריפטוגרפי

סוג הפרויקט: יצירת אינטרנט הוגן עם חופש.

המצע הבעייתי החברתי מתמודד

רבים מאיתנו במערב לוקחים את חופש הביטוי וחירות הפרט כמובנים מאליהם. מה שחלקנו לא מודעים לו, הוא שחיקת החופש הזה על ידי ממשלותינו. לדוגמא, ב -14 בדצמבר 2017 בארה”ב, ועדת התקשורת הפדרלית הצביעה על ביטול כללי ניטרליות נטו. נייטרליות נטו הוקמה כדי לשמור על אינטרנט חופשי ופתוח לאזרחי ארה”ב. זו הייתה זכותם של כולם בארה”ב לאפשר לאנשים לגשת ולשתף מידע ללא פיקוח ממשלתי.

נייטרליות נטו גם הפכה את חוקי לספקי האינטרנט האמריקאים לחנוק לאזרחים מהירויות אינטרנט או לחסום אתרים, תוכן ונתונים שאנשים רצו לגשת אליהם. ללא הגנות כאלה, משתמשי האינטרנט האמריקניים נתונים לחסדי ספק האינטרנט שלהם (שכנראה נשען עליו על ידי הממשלה). למרבה הצער נראה ש’עולם החופשי ‘מתכוון לצנזר ולהגביל את חופש הביטוי והגישה למידע.

סין שימשה כמתחדשות בתחום הצנזורה המקוונת על ידי פריסת ה- חומת אש נהדרת. פירוש הדבר הוא שכל אוכלוסיית סין מגבילה מאוד את הגישה לאינטרנט. בסין אתה אפילו לא יכול לגשת לאתרים נפוצים כמו גוגל, פייסבוק ויוטיוב. הסינים יכולים לקבל מידע מוגבל מאוד על אירועים כמו הטבח בכיכר טיאנאנמן. אפילו חוסם את פו הדב.  

מגבלות הדוקות במידע הנחשב לפוליטי מהוות ריסון עיקרי בחופש הביטוי המגביל את המידע שהציבור משתמש בו לצורך גיבוש דעות. הצנזורה מאפשרת להיווצר נרטיבים חדשים בתוך מדינות וממשלות; ‘חדשות מזויפות’ חופשיות לשגשג מבלי שהאמת תהיה נגישה לשמש נגד.

מטרתו של פרויקט המחתרת היא להבטיח שאנשי העולם יהיו חופשיים מצנזורה ממשלתית מעיקה ולשמור על חופש הביטוי..

על אודות פרויקט התשתית

תשתית היא אינטרנט מבוזר. זוהי רשת פתוחה המאפשרת לכל אחד לחלוק את כוח המחשוב לרשת. במקום שיהיו מרכזי נתונים מרכזיים הניתנים לשליטה על ידי ממשלות, Substratum מאפשרת לכל אחד לארח אתרים ויישומים. מארחים אלה שחולקים את כוח המחשוב שלהם עם הרשת מתוגמלים בקריפטוגרפי, שאותו ניתן להמיר למטבע מקומי.

הדבר הנהדר במצע הוא שכל מי שצופה בתוכן המתארח במצעים יהיה חופשי לחלוטין מצנזורה. הדרך היחידה להישבר כראוי של הרשת, תהיה החרמת כל מחשב בעולם (שנראה רחוק).

מנקודת מבטו של משתמש מזדמן, תשתית תוכננה עם נוחות השימוש בבסיסה. למעשה, לא נדרש שום ידע טכני לשימוש בתשתית והמשתמשים לא יידעו את ההבדל בין אינטרנט ‘רגיל’ לתוכן שמתארח במצע, למעט היעדר צנזורה..

היכולת של כל אחד להשתמש בכוח המחשוב הפנוי שלו כדי לארח תוכן ולהרוויח כסף על כך. המשמעות היא שנוכל להשתמש בחומרת המחשב שלנו בצורה יעילה יותר ולהרוויח כמה דולרים בשנתנו.

פרויקט התשתית כולו עוסק בשמירה על חופש הביטוי, הזכות לצפות בתכנים ללא צנזורה ולספק אמצעי להפקת הכנסה פסיבית לכל העולם..  

מה שאתה צריך לדעת על תשתית.

האם ביטקוין כבר עשה טוב בעולם?

מספר לא מבוטל של מבקרי הביטקוין טוענים כי אין לו שום תועלת בעולם. אנחנו לא מסכימים.

אם נסתכל על משבר החילוץ היווני בשנת 2015, הממשלה הטילה פיקוח הון חמור על אזרחיה. אלה כללו:

 • מגבלת משיכה יומית של 60 יורו מהכספומטים.
 • מגבלה של 1,800 אירו לתשלומים לבנקים זרים.
 • במחצית הראשונה של 2016 פשטה הממשלה היוונית על אזרחיה בחשבונות הבנק שלה מוּחרָם ממוצע של 530 אירו מ- 151,000 חשבונות בנק.

לנוכח המגבלות המעיקות הללו, יוונים רבים פנו לביטקוין כמקלט בטוח. עסקאות ביטקוין מאזרחים יוונים זינקה ב -79% בהשוואה ל- Bitstamp (אחת מחילופי המטבעות הגדולים של קריפטוגרפים באותה עת), והבורסה הגרמנית Bitcoin.de ראתה עלייה פי עשרה ברישומי יוון.

בעומק האפל של משבר החילוץ היווני, יוונים רבים ראו בביטקוין את המגן הפיננסי כדי להגן עליהם מפני פיקוח הון אגרסיבי. יש אנשים שעשויים לראות בכך רמאות במערכת. אחרים עשויים לחשוב שביטקוין נתן לאנשים כנים וחרוצים דרך מילוט להימלט משליטות ממשלתיות מעיקות.

בדוגמה עדכנית יותר, ביטקוין סיפק מפלט בטוח לרבים מהאינטר-אינפלציה של ונצואלה. המצב בוונצואלה היה ונורא באמת, ורבים פנו לאכול את חיות המחמד שלהם בכדי לשרוד. ביטקוין סיפק דרך לחלק מהוונצואלים לשמור על כוח הקנייה שלהם לקנות מוצרים חיוניים ולהמשיך לנהל את עסקיהם מול הארמגדון הכלכלי..

News.com.au דיווח כיצד “ג’ון וילאר קנה שני כרטיסי טיסה לקולומביה, רכש את התרופות של אשתו ושילם לעובדי עסקי הסטארט-אפ שלו בוונצואלה” עם ביטקוין..

סיכום

אין ספק שכמה אנשים רעים משתמשים במטבעות קריפטוגרפיים באמצעים אסורים. אנו חושדים שזה נמוך משמעותית מכפי שהתקשורת מצליחה להיות. עבריינים ישתמשו בכל חנות או העברת ערך שהם יכולים, כולל מטבעות מסורתיים כמו הדולר האמריקני.

בעינינו, קריפטוגרפיה עוסקת בצדק חברתי, העצמת חסרי יכולת, מנסה לפתור את הבעיות הגדולות בעולם ובעיקר, הגנה על חופש וחירות בעולם. כן, יש אנשים שפשוט זורקים את הכסף שלהם לקריפטוגרפיה כדי להרוויח כסף מהיר. אחרים הם כמו אחייניתו של ג’יי כריסטופר ג’יאנקרלו והם “רק ילדים שמאמינים” בפרויקט קריפטוגרפי ורוצים לתמוך בו.

לאחר קריאת מאמר זה, עליכם להחליט אם מטבעות קריפטוגרפיים מספקים תועלת חברתית או שכל מי שעוסק במטבעות קריפטוגרפיים הוא מפסיד או פושע. זכותך לקבל דעות משלך והחופש להביע את מחשבותיך.  

רבים במרחב המטבעות קריפטוגרפיים ייאבקו לשמר את החופש וההזדמנות לכולם בעולם. זה לא משנה אם אתה תומך בקריפטו עכשיו או מתנגד לכך לחלוטין. מטבעות קריפטוגרפיה דוחפים גבולות טכנולוגיים ומנסים להפוך את העולם למקום טוב יותר. אולי הניסוי הזה ייכשל ויועבר לספרי ההיסטוריה. רק הזמן יגיד.

טכנולוגיה חדשה אינה טובה או רעה כשלעצמה. הכל קשור לאופן שבו אנשים בוחרים להשתמש בו.

דייויד וונג

Previous Post
סקירה מהימנה של CyberDice 2021
Next Post
انعكاسات تداول البيتكوين 2018: الدروس التي يجب تعلمها