15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

בועת מטבעות קריפטוגרפית – האם זה כאן? האם עלינו להיות מודאגים?

האם קריפטוגרפיה היא בועה? זו שאלת 800 מיליארד הדולר. בעבר ראינו את הביטקוין הגיע לשיאים חדשים בכל הזמנים ואחריו טירוף של משקיעים חדשים שקונים את המטבע הראשון שלהם.

במאמר זה ננתח בועות לאורך ההיסטוריה, נצמד הקבלות עם שוק המטבעות ונחשוף את אסטרטגיית הקנייה שלנו עבור מטבעות קריפטוגרפיים.

מה זה בועה?

זו נקודה במחזור שוק שבו השקעה רציונלית יוצאת מהחלון ומחליפה ‘השקעה רגשית’. השקעה מסוג זה אינה מונעת על ידי שווי הנכסים בפועל, אלא על ידי ציפיות לעתיד, החשש להחמיץ ותאוות בצע.

בשווקים הפיננסיים אנו רואים ‘השקעה רגשית’ המובילה למנטליות של עדר פעם אחר פעם. אם נכס הוא “חם” אז באופן טבעי כלי חדשות מתחילים לדווח על הנכס בתדירות גבוהה יותר וזה מגביר את מודעות הציבור והתלהבותו. התוצאה היא שיותר ויותר אנשים חדשים קונים את הנכס וזה מגביר את הביקוש ואת עליות המחירים כתוצאה מכך. ראינו סוג זה של התנהגות בשיא ביטקוין בדצמבר 2017, וכתוצאה מכך שיא של 20,000 דולר בכל הזמנים עבור ביטקוין.

ברגע שהאופוריה שוככת אז המחיר מתוקן. ירידת המחיר מונעת בדרך כלל על ידי הכחשה, פחד, כניעה וייאוש. זה מכונה ‘בועת הקפיצה’. העניין עם מחזורי השוק הוא שהם נוטים לחזור על עצמם שוב ושוב. בועה צצה ובדרך כלל נולד בולרון חדש. זה מסביר את התנודתיות של ביטקוין לאורך השנים.

האם אנחנו בבועת הצפנה?

תיאוריה על בועות.

שוק הקריפטו מציע כי חזרנו לממוצע.

אם מסתכלים על נתוני המחירים מ- Coinmarketcap נראה שחזרנו לממוצע.

האם מטבעות קריפטו הם בועה?

בקיצור, אנו מאמינים כי קריפטוגרפיה היא בבועה. הסיבה היא שפעולת מחירים עבור שווי השוק הכללי של קריפטוגרפים נראית בעיקר מונעת על ידי רגש. דוגמה מצוינת לכך הן התנועות הגדולות במחירי הקריפטוגרפים המבוססים על שמועות למשל. השמועה על אדווה מתווספת ל- Coinbase ב -5 במרץ 2018 שהביא לעליית מחירים של כמעט 6%.

איננו מתכוונים להפיץ פחד, אי ודאות וספק בשוק. רק שהניתוח שלנו מוביל אותנו להאמין שטכנולוגיה חדשה ובועות מגיעות יד ביד. למעשה נוכל להגיע רחוק לומר כי אין מנוס מטכנולוגיה חדשה לגרום לבועות.

בועת קריפטו. אילו ראיות אחרות יש לך?

כרגע בשוק יש נתק בפער הגדול בין מחירי הקריפטו לטכנולוגיה:

 • קרדנו אין לה מוצר עובד ויש לה שווי שוק נוכחי בסכום של 6.5 מיליארד דולר (שיא הזמנים של 33 מיליארד דולר).
 • EOS אין לו מוצר עובד והגיע לשווי שוק של 12 מיליארד דולר בכל הזמנים.

כיצד ניתן היה להעריך משהו ללא מוצר עובד מעולם כה גבוה? זה נובע מהציפייה לתוצאות עתידיות. אין בעיה אינהרנטית שיש פער טק ומחירים, בתנאי שהפרויקט יביא בעתיד. אם טכנולוגיית הבלוקצ’יין וקריפטוגרפיה מאומצות באופן נרחב, אלה שמספקים מוצרים ופותרים בעיות בעולם האמיתי עשויים להפוך לאמזונות של מחר.

אנו חושבים שמטבעות קריפטוגרפיים נמצאים בבועה מכיוון שההבדל בין מחיר לטכנולוגיה / אימוץ הבסיסי גדול כמוהו. מחיר הקריפטו אינו מונע כל כך על ידי יסודות כגון; מספר משתמשים, הכנסות ומוצרים עובדים. במקום זאת הנהג הראשי להערכת שווי הצפנה הוא הציפייה:

 • הערך והאימוץ שעשויים להתרחש משותפויות חדשות.
 • נתח השוק שהפרויקט עשוי לקחת בנישה בה הוא מתמודד.
 • המוצר יגולגל כמפורט בנייר הלבן שלהם.
 • הקריפטוסים יעלו במחירם בעתיד.

זו הסיבה שאנו חושבים שמחירי הקריפטוגרפים מונעים כרגע מעבר ל”כל שיקוף מדויק או רציונלי של ערכם בפועל “. בגלל זה שוק הקריפטו נמצא בבועה.

עם זאת, להיות בועה למעשה לא הורס את מקרה ההשקעה בכלל. אם אתה חושב על טכנולוגיה חדשה כלשהי, הערך מבוסס תמיד על ציפייה. שום טכנולוגיה חדשה לא נוצרת ומשיגה באופן מיידי אימוץ המוני. הדברים האלה לוקחים זמן והקריפטו אינו שונה.

מהו המחיר הרציונלי למטבעות קריפטוגרפיים?

קשה מאוד לקבוע מה שווה קריפטו ספציפי בפועל. להרבה פרויקטים של קריפטו אין מוצר עובד ורק הבטחה לספק בעתיד. אנו בטוחים ששמעת אנשים אומרים משהו כזה:

‘קריפטו X מדהים ויחולל מהפכה [הוסף נישה] שהוא שוק דולר [הוסף ערך]. אם קריפטו X אפילו יקבל נתח שוק של Y% אז זה יהיה שווה [הכניס ערך]. המחירים של היום זולים להפליא כשאתה שוקל את זה. היכנס עכשיו כדי להרוויח הרבה כסף. ‘

עם מטבע קריפטוגרפי עלינו לקבל שאף אחד לא יודע בוודאות אם הוא יאומץ בקנה מידה גדול. הערך במטבעות קריפטוגרפיים הוא היכולת שלהם לספק פתרונות טובים יותר לבעיות אמיתיות. פתרונות אלה הופכים להיות בעלי ערך אמיתי רק אם הם מאומצים בהמוניהם.

בעסקים אנו מכנים זאת אפקט רשת. לדוגמא: אם יש אדם אחד בפייסבוק, למעשה אין לו שום ערך. אם 2 מיליארד אנשים משתמשים בפייסבוק, רשת FB הופכת ליקרה ביותר. הדבר נכון גם לגבי מטבעות קריפטוגרפיים. זו הסיבה שתשמעו כל כך הרבה אנשים שעוסקים בעסקה גדולה של אימוץ קריפטו או ביטקוין. אימוץ פשוט אומר שיש יותר משתמשים ברשת וזה מגביר את הערכות השווי של המטבעות הקריפטוגרפיים.

מי שאומר לך שצריך להעריך קריפטוגרפיה ב- X, בכנות אין לו מושג והוא רק משער. אנו חושבים שהשאלות החשובות שיש לשאול הן:

 1. האם הפרויקט שאתה מעוניין בו פותר בעיה אמיתית?
 2. האם הפיתרון טוב יותר ממה שיש שם?
 3. עם הזמן אתה חושב שהרבה אנשים אכן ישתמשו בפתרון?
 4. מהווה כעת מחיר כניסה מקובל להשקעה?

זה די פשוט: אם לקריפטוגרפיה יש אפס משתמשים, בסופו של דבר זה לא יהיה שווה כלום.

3 בועות עיקריות מהעבר ומה הם יכולים לספר לנו על עתיד המטבעות הקריפטוגרפיים?

סביר להניח שרוב הקוראים יאמינו כי בועות הן דבר רע. אנו ב- TC מתחננים להבדיל ולראות בועות כדבר טוב. הבה נסביר ונסקור מה קרה בבועות היסטוריות.

הרכבת גרפיקה

מאניה הרכבת בבריטניה משנות ה -40 של המאה הקודמת

רכבת קטר הקיטור הראשונה הושקה בשנת 1804. בימים הראשונים של בניית הרכבת, כל פרויקט חדש ידרוש את אישורו של הפרלמנט להמשיך. בין השנים 1836-1837 הייתה מאניה רכבת מינימלית בה אישר הפרלמנט ליצור 59 מסילות ברזל.

בשנות ה -40 של המאה הקודמת פחות רגולציה וכלכלה חזקה הביאו ליצירת 100 חברות חברות רכבת בבריטניה בפרק זמן קצר מאוד. מחירי המניות של כל החברות הללו עברו את הגג ואנשים רגילים רבים השקיעו רבות בפרויקטים של הרכבת. זה הביא לבועת הנכסים המכונה רכבת מאניה.

יש לציין כי קטר הקיטור לא היה טכנולוגיה חדשה בשנות ה- 1840. אנשים ראו את הערך של היכולת להעביר אנשים וסחורות, במהירות ובעלות נמוכה יותר מאי פעם. המשקיעים חזו ביצירת “כלכלה חדשה” ורצו להשקיע בכך.

אתה יודע, משקיעי הרכבת היו נכונים. הרכבות היו אכן העתיד. אבל בכל מדינה בה אתה נמצא כרגע, גלה כמה חברות רכבת פועלות בה וכמה זמן הם עסוקים. היינו מהמרים שזו תהיה רשימה קצרה מאוד.

בועת מאניה הרכבת הייתה חיונית לקיומן של הרכבות שאנו רואים כיום ברחבי העולם. הבועה מימנה את התשתית הטכנית (קווי רכבת) ואפשרה אימוץ רכבת המוני.

גרפיקה של פופ בועת דוטקום

בועת הדוטקום 1997 – 2001

מספר עצום של חברות הוקמו תוך זמן קצר. מחירי המניות לעסקים מקוונים עברו את הגג. ההכנסות והיסודות לא היו חשובים. פשוט להיות מקוון פירושו של עסק כי מחיר המניה מונע כלפי מעלה.

אפילו הוספת.com בסיום שם החברה הספיקה כדי לראות עלייה מסיבית במחיר המניות. אנו יכולים לראות את ההשפעה הזו על מחיר המניות כיום עם חברות כמו קודאק. בינואר 2018 קודאק הודיעה על כוונתה:

“לבנות פלטפורמת ניהול זכויות דיגיטליות – המכונה KODAKOne – שתשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ותסרוק ללא הרף את הרשת כדי לפקח ולהגן על ה- IP של תמונות הרשומות למערכת.”

לאחר ההודעה עלה מניית קודאק ב -250% תוך יומיים. זה נראה דומה מאוד למה שקרה לנו בבום הדוטקום. כמו עם תנופת הדוטקום, אנשים רבים התעניינו במסחר במטבעות קריפטוגרפיים ובהשקעה בפרויקטים ללא הכנסות.

כן, משקיעים שקונים חברות במהלך בועת הדוטקום כנראה הפסידו כסף. אבל אלו שהשקיעו בחברות הנכונות ו- HODL, אכן עשו טוב מאוד. אמזון הוקמה בשנת 1994 ומחיר המניה היה מעל 100 דולר בשיא בועת הדוטקום. לאחר התפוצצות הבועה היה לה מחיר מניה של פחות מ -10 דולר. כיום נסחרות מניות אמזון במחיר של 1,545 דולר למניה. אלה שהשקיעו באמזון גם בשיא, עדיין מחזירים פי 15 את כספם אם הם היו רוצים לעשות זאת עד היום.

זוהי ההשקעה שבוצעו בתקופת הדוטקום שיש לנו להודות להניע את שדרוג התשתית הטכנית. זה כולל חיבור של בתים, ערים ומדינות לאינטרנט. תשתית זו הייתה היסוד של עולמנו המקוון כיום.

גרפיקה של בועות צבעונים

בועת הצבעונים ההולנדית 1634-1637

אולי זו אחת הבועות המטורפות בהיסטוריה. נורת צבעונים אחת הגיעה למחיר של בית במאניה הזו. מה שאנשים לא מדברים עליו זה שהטווח הארוך זה כנראה היה נהדר עבור הולנד. נשמע מטורף? ובכן, עובדה מהנה היא שהולנד מייצאת צבעונים בשווי של כ- 214 מיליון אירו בשנה. זה כל שנה. אם מאניה הצבעונים לא הייתה מתרחשת, האם הולנד הייתה הופכת למעצמת צבעונים? למעשה נטען כי בועת הצבעונים יצרה ערך רב לטווח הארוך.

נושאים נפוצים של בועות

בכל בועה, המשקיעים תמיד אומרים דברים כמו “כלכלה חדשה ” ו”הטכנולוגיה הזו תשנה הכל “. לא פעם טענה זו נכונה למעשה וההמון ניבא את העתיד. הבעיה עם ציפיות כאלה היא שרבים מאוכזבים מכמה זמן באמת לוקח לאימוץ הטכנולוגיה החדשה באופן נרחב.

עם מטבע קריפטוגרפי, אנו חושבים שיש בועה, אך אנו גם מאמינים כי פרויקטים של בלוקצ’יין ישנו את העולם לטווח הארוך. העובדה שאנשים רבים שואלים כעת את השאלה ‘האם קריפטוגרפיה היא בועה?’ היא למעשה חדשות טובות עבור הטכנולוגיה ואימוץ המוני בסופו של דבר, אם נחקור את ההיסטוריה של בועות העבר..

רוצה עוד ראיות שהמטבעות הקריפטוגרפיים נמצאים בבועה? ובכן, בואו נסתכל על מאניה של ICO בין קיץ 2017 להווה.

 • מספר ה- ICO גדל באופן דרמטי. זה דומה למה שקרה עם המון חברות אינטרנט ורכבות שהוקמו תוך זמן קצר.
 • לרוב ה- ICO אין מוצר עובד ו- ICO מעריכים את חברותיהם ברמות גבוהות יותר ויותר. המשמעות היא שיש פער הולך וגדל בין מחיר הקריפטו לטכנולוגיה. הערכות השווי מונעות במקום זאת על ידי ציפייה עתידית, ולא יסודות.

יש לציין כי אנו מאמינים שיש הרבה ICOs טובים וחדשנות אמיתית שקורים בחלל. אנו מותנים להאמין: בועה = גרועה. למעשה אנו חושבים שההיפך הוא בועה = טוב.

בועות הן גרפיות טובות

למה בועות טובות?

עם כל טכנולוגיה או חידוש חדש, הוא זקוק למימון כדי שיהפוך למוצר בפועל ואז יאומץ באופן נרחב. בפשטות, אנשים לא עובדים בחינם. ההייפ התקשורתי סביב בועות טוב, מכיוון שהוא גורם לאנשים רבים יותר להיות מודעים לטכנולוגיה. זה חשוב כדי לסייע לאימוץ המוני במועד מאוחר יותר.

ב- ICO החברה מגייסת למעשה את הכסף שלדעתם נדרש כדי להשיג את מפת הדרכים המלאה. לפעמים זה יותר מ 5 שנים לעתיד או יותר. התוצאה היא שהפרויקטים הקיימים כבר שולמו במלואם. אין שם משקיע מגעיל שימשוך מימון ויהרוג את הפרויקט. משמעות הדבר היא שחדשנות חופשית לשגשג ללא חששות מימון, ואנו חושבים שזה דבר נהדר לעתידם של פרויקטים של מטבעות קריפטוגרפיים.

התשתית שנבנתה כעת אמורה לשרת פרויקטים עתידיים של קריפטוגרפים בעתיד. איזה סוג תשתית זקוקה לקריפטו?

פשוט רכישת קריפטוגרפיה דורשת תשתית. אולי אצטרך להפקיד ב- Coinbase ולהעביר את הביטקוין שלי ל Binance כדי לקבל מטבע חם. Coinbase ו- Binance הם סוג של תשתית עבור עולם הקריפטו.

דוגמה נוספת תהיה פלטפורמת מפתחים כמו Ethereum. היישומים המבוזרים שנבנו עליו נהנים מהתשתית שכבר הונחה על ידי את’ריום.

זכור, בועות מאותתות על דברים טובים לעתיד המטבע הקריפטוגרפי.

מתי לקנות לבועת הקריפטו?

אם אתה חושב על השקעה במטבע קריפטוגרפי, רק אתה יכול להחליט אם כדאי לקחת את הסיכון. עם זאת, אנו מקפידים באופן אישי על כמה כללים מתי ואיך להשקיע.

 • בכל עת, אל תקנו. אנחנו אף פעם לא קונים מטבעות קריפטוגרפיים כשהם בשיא כל הזמנים. זה מונע ממך להיות הבחור המסכן שקונה ביטקוין ב -20,000 דולר ומבהלה ב -6,000 דולר. אנו מאמינים כי כל נכס שווה לקנות במחיר הנכון.
 • ממוצע עלויות הדולר חזק. לשים בצד סכום קבוע מדי חודש ולהשקיע פירושו שאתה פורש את נקודת הכניסה שלך, למשל קונה פחות אסימונים כשהמחיר גבוה ויותר כאשר המחיר נמוך. אסטרטגיה זו עוזרת להימנע מלהיכנס למחירים גבוהים באמת ולפיתוי למכור כשהשוק טובל.
 • עשה את ההפך ממה שאתה שומע בחדשות. לשמוע שהביטקוין מת? זה כנראה זמן טוב לקנות. ראה CNBC מכין סרטון כיצד לקנות Ripple? רוב הסיכויים הם שהשוק קרוב לפסגה ועכשיו זה זמן טוב למכור.

  שיחת CNBC לראש Ripple

  CNBC בטובך ללמד אותנו איך לעשות זאת על ידי Ripple ב -5 בינואר 2018.

   

  CNBC כמעט ניבאה את צמרת השוק של אדווה

  ב- 5 בינואר 2018 CNBC די כינה את החלק העליון של אדווה. כל מי שעוקב אחר מדריך הרכישה של CNBC יושב על הפסד גדול. מקור תמונה Coinmarketcap.com.

 • אל תקנו את ההייפ. האם כולם מדברים על מטבע קריפטוגרפי או איזה מטבע חדש וחם? רוב הסיכויים שהמחיר מנופח וזה לא זמן טוב לקנות את הקריפטו. עדיף לחכות כשאף אחד לא מדבר על זה והשוק טובל.

במה בועות היסטוריות מלמדות אותנו להשקיע?

ממה שלמדנו מבועות בעבר, מה שורד אחרי שהבועה צצה? הנושא המשותף הוא תשתית חדשה. זו הסיבה שאנחנו אוהבים את מקרה ההשקעה בקריפטו שהם משחקי תשתית. לא כולם יצליחו, אבל אנו בטוחים שכאשר הבועה תצוץ, האמזונס הבאה שתעלה מהאפר תהיה קריפטו תשתיתי.

סיכום

איש אינו יודע אם לקריפטוגרפיה יהיה מקום ארוך טווח בעולם או ייצור את הכלכלה החדשה כפי שרבים טוענים. האם קריפטוגרפיה היא בועה? אנו אכן מאמינים כך אך טוענים כי למעשה נדרשת בועות כדי שהטכנולוגיה החדשה תצליח. אם אתה חושב על השקעה במטבע קריפטוגרפי, רק זכור שאם פרויקטים לא מספקים וסוגרים את הפער בין מחיר לטכנולוגיה, סביר להניח שהמחיר יירד..

השקיע רק את מה שאתה מוכן להפסיד. אך זכרו שאם קריפטו יצליח, התמיכה שלכם בשוק הקריפטו הייתה נחוצה בכדי לאפשר זאת.

אוהבים קריפטו? אז אתה צריך לאהוב חדשות על בועות קריפטו!

Previous Post
סקירת ארנק לחם (BRD): כיצד לאחסן את הביטקוין שלך
Next Post
Wanchain (WAN) الدليل الفائق للعملات المشفرة