15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.frank-gehry.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד יכולה טכנולוגיית הבלוקצ’יין לזעזע את מקצוע המשפטים?

בלוקצ’יין הוא בהחלט מילת מפתח כרגע, ומסיבה טובה. זוהי טכנולוגיה רחבת היקף שתמצא יישומים עתידיים בתחומים רבים ושונים. במאמר זה, אני רוצה לבדוק כיצד blockchain יכולה להשפיע על מקצוע המשפטים. כמו כן, אדון בסוגי השינויים שאנו יכולים לצפות מטכנולוגיית הבלוקצ’יין.  

מהי טכנולוגיית Blockchain?

המילה בלוקצ’יין הפכה לשם נרדף לעולם המטבעות הקריפטוגרפיים. לא נדיר שאנשים חושבים שבלוקצ’יין וביטקוין הם אותו הדבר. עם זאת, זה לא המקרה. Blockchain הוא החידוש העומד בבסיס הביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

בבסיסה, בלוקצ’יין הוא פשוט מסד נתונים שמשותף ברשת גדולה. זה מכונה ספר חשבונות מבוזר. המשמעות היא שתיעוד של מסד הנתונים נשמר בהמון מקומות שונים, ולכן קשה להתעסק או להשמיד אותו.

החידוש עם בלוקצ’יין, לעומת זאת, הוא הדרך בה מתווסף מידע למאגר זה. הוספת ‘בלוקים’ לבלוקצ’יין דורשת הרבה מחשבים שונים לבדוק תוספת זו ברשת המאחסנת את הבלוקצ’יין. זה מקשה מאוד על שינוי במרמה של הנתונים המאוחסנים בבלוקצ’יין. מה שחזק כאן הוא שאין צורך לשלוח תוספות לרשות מרכזית אחת לצורך אימות. במקום זאת, כל קבוצה גדולה מספיק של מכונות בבלוקצ’יין יכולה לאמת. זה מה שמאפשר למטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין לאפשר עסקאות ערך ללא צורך בבנק מרכזי.

ברגע שמתווסף משהו לבלוקצ’יין, תיעוד שלו נשמר לנצח בצורה מאובטחת וללא חבלה. זה הופך אותו לכלי חזק להפליא לכל סוג של שמירת רשומות.   

אחסון מאובטח לטווח ארוך

העובדה שבלוקצ’יין יכולה לתמוך באחסון מידע ארוך טווח באופן חסין טמפר ומאובטח, היא דרך שבה ניתן להשתמש בו במקצוע עריכת הדין. כמה דוגמאות שהוצעו הן שימוש בבלוקצ’יין כדי לשמור תיעוד של זכויות קניין רוחני, או רשומות משפטיות ספציפיות כמו אישומים פליליים. אֲפִילוּ שטרות מכר יכול להיות מאוחסן בדרך זו.

כוחה של הבלוקצ’יין כאן הוא שטבעו המופץ פירושו שרשומות אלה לא יאבדו גם אם מסד נתונים או מכונה ספציפיים נכשלים. כמו כן, העובדה שאתה יכול להוסיף מידע לבלוק מבלי שתצטרך לעבור רשות מרכזית אחת תסייע במניעת צווארי בקבוק, מה שמאפשר אחסון נתונים מהיר ויעיל יותר ללא אובדן אבטחה..   

גישה ציבורית

עוד אחת התכונות החזקות של בלוקצ’יין היא הגישה הציבורית לחסום את עצמה. זה הופך אותה למערכת שקופה מאוד, דבר שהופך אותה לאידיאלית עבור תחומי משפט רבים בהם חשוב פיקוח ציבורי.

למרות שחלק גדול מהחוק אמור להתקיים בציבור, לעיתים קרובות קשה להגיע ומסורבל להשתמש ברשומות אלה. זה מקשה מאוד על הציבור לעסוק בפועל. במקום זאת, הציבור יכול היה לגשת לרשומות הבלוקצ’יין כיוון שיהיו נגישים וניתנים לחיפוש על ידי כל מכונה המחוברת לרשת. זה יאפשר רמת מעורבות גבוהה יותר של הציבור בהליך המשפטי. זה גם יציע פיקוח טוב יותר ויכול לטפח תחושה טובה יותר של הכללה.

בעיקרו של דבר, על ידי הפיכת תהליכים משפטיים לשקופים וגלויים זה מסייע להוליד ביטחון כי מערכת המשפט היא הוגנת וצודקת. בלוקצ’יין בהחלט יכול לעזור להשיג זאת.

חוזים חכמים

בשנת 2015, Ethereum הושק. זו הייתה פלטפורמת קריפטוגרפיה ומחשוב חדשה שהשתמשה בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי להקל על חוזים חכמים. מאז השקתו של את’ריום, חברות בלוקצ’יין רבות השיקו פרויקטים משלהן באמצעות חוזים חכמים, תוך שימוש במסגרת את’ריום.

חוזה חכם הוא הסכם בין שני אנשים שמקודדים קשה לבלוקצ’יין. הרעיון המרכזי הוא שהחוזה ‘מבצע את עצמו’. אין צורך לשלוח לצד שלישי לצורך אימות.

בעיני רבים זה סימן את התפתחות הבלוקצ’יין מכיוון שזה לקח את הרעיון צעד אחד קדימה. כבר לא שימש הבלוק לאחסון עסקאות. במקום זאת, ניתן להשתמש בו לאחסון הסכמים או חוזים בין שני משתמשים.

ברור שרעיון זה עלול לחולל מהפכה בעולם המסחר, שבו ניתן לקודד כמעט הכל כחוזים. על ידי קיומה של מערכת בה ניתן ליצור חוזים ולממש אותם על הסף, ללא צורך לאשר דברים על ידי מערכת ריכוזית, יכול ליצור התייעלות עצומה בכל מיני עסקים. וכמובן, המקצוע המשפטי אינו יוצא מן הכלל.

עבור חלק ממקצועות המשפטים, הרעיון של חוזה חכם עשוי להיראות יותר א איום מאשר ברכה. אחרי הכל, ברוב החברות, מדובר בעורכי דין שצריכים להתמודד עם העניינים של חוזים משפטיים. אם ניתן היה לבצע אוטומציה של תהליך זה, אולי פחות יידרשו עורכי דין.

סיכום

עולם הבלוקצ’יין הוא טכנולוגיה צעירה ומתפתחת במהירות. זה מקשה על התחזיות לגבי האופן שבו טכנולוגיות אלה יתממשו. אני מקווה שלמרות שמאמר זה הסביר את הדרכים הבסיסיות בהן אנו יכולים לצפות שבלוקצ’יין ישבש את מקצוע המשפטים..

סיכוםכיצד יכולה טכנולוגיית הבלוקצ'יין לזעזע את מקצוע המשפטים?שם המאמר כיצד טכנולוגיית בלוקצ’יין יכולה להרעיל את המקצוע המשפטי? תיאור עם הצמיחה המהירה של הבלוקצ’יין עולה השאלה החדשה: מה העתיד של העולם הזה שבו הבלוקצ’יין הופך להיות חלק מחיינו? במאמר זה נדון בהשפעה האפשרית של blockchain על מקצוע עריכת דין.

Previous Post
ICO של TravelBlock: הרוצח Expedia?
Next Post
5 طرق تعمل Cryptocurrency على تعطيل الألعاب عبر الإنترنت